Slovakia

Doručovali na koňoch a so zapriahnutým kočom. Dnes to volajú Home delivery!

Prenesme sa do roku 1474. Jeden milánsky posol dostáva poverenie od mesta Lindau vo Fussachu, že jeho služby môžu na prepravu tovarov prevádzkovať rodiny Spehler a Vis (dnes Weiss). Takto sa začala písať história jednej z najznámejších rodín pôsobiacich v logistike. Dnes už prepravuje všetky druhy nákladu medzi všetkými kontinentmi po súši, po mori, či vo vzduchu. Nechýbajú zaujímavé produkty a služby, či digitalizácia doslova na každom kroku.

Doručovali na koňoch a so zapriahnutým kočom. Dnes to volajú Home delivery!

Zdroj: Gebrüder Weiss

Stavili na Home delivery

Služba Home delivery je obľúbená, o čom svedčí aj fakt, že jej medziročný nárast bol o 37 %. Funguje tak, že zákazník si objedná cez e-shop spotrebič, stroj na cvičenie, alebo inú rozmernejšiu zásielku. Pracovníci Gebrüder Weiss ho následne doručia, vynesú, zmontujú, a prípadne starý kus aj odvezú. Služba funguje aj v sobotu, a s možnosťou platiť platobnou kartou. V roku 2020 bolo takto doručených 146 544 zásielok.
Svoju spokojnosť so spoluprácou vyjadril aj riaditeľ logistiky SCONTO Nábytok pre českú republiku a Slovensko, Michal Stoja: „Doručovanie nábytku má svoje špecifiká, pretože vo väčšej miere prepravujeme tovar v nadrozmerných krabiciach, ktoré od výrobcu nie sú vždy optimálne zabezpečené pre sieťové prepravy. Hlavnou prioritou je preto bezškodový priebeh prepravy, s čo možno najmenším počtom prekládok. Naši zákazníci vyžadujú krátke časy doručenia aj pri paletových prepravách, a preto sa sústredíme na čo najkratší termín doručenia“.

Doručovali na koňoch a so zapriahnutým kočom. Dnes to volajú Home delivery!

Zdroj: Gebrüder Weiss

myGW – portál pre zákazníka

Aj s pomocou digitalizácie sa dajú vytvoriť až takmer rodinné vzťahy so zákazníkmi. Portál myGW im umožňuje od minulého roka prístup ku všetkým ich dátam. Do systému sa pripoja z akéhokoľvek miesta a zariadenia (PC, mobil, tablet), a môžu si tak skontrolovať všetku komunikáciu s Gebrüder Weiss, skladové zásoby, faktúry, či objednávky. Veľký význam spustenia portálu podčiarkuje obzvlášť fakt, že veľká časť zamestnancov momentálne pracuje z domu. Portál im tak zjednodušuje prácu, keďže vďaka nemu majú prehľad o všetkých statusoch hneď po prihlásení hoci aj z domu.

Jedným z viac ako tisícky spokojných zákazníkov je aj popredný slovenský predajca športových potrieb inSPORTline. „Osvedčil sa nám pri sledovaní priebehu doručovania zásielok, ale aj pri komunikácii s prepravnou spoločnosťou. Vždy, keď sa nám zákazník ohlási s požiadavkou, ktorá sa týka doručovania jeho zásielky, tak si ju ľahko v myGW vyhľadáme a podnet okamžite riešime s prepravcom. Proces dodania tovaru si dokážeme riadiť sami a odpadá nám aj mnohopočetná telefonická a emailová komunikácia, čo pre nás znamená okrem iného aj veľkú úsporu času,“ hovorí vedúci zákazníckej podpory internetového obchodu inSPORTline Martin Kubica.

Vízia GW je stavať na nezávislosti. Taktiež prechádzať jednotlivými etapami nie v kvartáloch, ale skôr v generáciách. Má pred očami jasný cieľ - byť najlepším, nie najväčším poskytovateľom prepravných a logistických služieb.

(PR)

Football news:

The president of UEFA will propose to exclude Real Madrid, Barca and Juve from European competitions for 2 years (Cope)
Thomas Tuchel: Maybe de Bruyne needed to leave Chelsea. Werner and Havertz will be able to show their best qualities here
Ter Stegen about 2:8 from Bayern: It really hurt Barca, hurt our pride. We just couldn't stop them
The Champions League final between Man City and Chelsea is likely to be moved from Turkey
Man City are Interested in Lukaku, but the striker wants to stay at Inter. There are no negotiations with Chelsea either
Zidane and Gattuso are on the list of possible candidates for the post of head coach of Juventus
Barcelona may sign PSV top scorer Malen if the deals for Holand and Depay fall through