logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Slovakia

Dzurinda pre HN kritizoval vládu: Fico alebo Pellegrini sú ticho, potom nás v Bruseli berú rovnako ako Maďarov

Predseda Európskej rady Donald Tusk včera prostredníctvom tweetu kritizoval strednú Európu, ktorá by podľa neho mala prevziať zodpovednosť a aby bola "strategicky seriózna." 

O tom, ako nás vníma Únia

Bývalý slovenský premiér a minister zahraničia Mikuláš Dzurinda v súvislosti s týmto tweetom povedal v rozhovore pre HN pri príležitosti konferencie Tatra Summit 2019, že Tuskove výzvy smerujú aj voči Slovensku a nielen voči ostrým kritikom z Budapešti či z Varšavy. 

Celý rozhovor s Mikulášom Dzurindom prinesieme už čoskoro na HNonline.sk.

"Človek môže s Úniou zaobchádzať ako s dojnou kravou ... Je to však veľmi krátkodobá hra. Naša doba si od strednej Európy žiada vyspelosť a strategickú serióznosť. Vezmite na svoje plecia zodpovednosť nielen za seba, ale za Európu ako celok," napísal Tusk. 

Podľa Dzurindu sa táto problematika týka nielen migračnej politiky, ale aj iných citlivých oblastí. "Týka sa to napríklad aj takej témy ako je posilnenie Frontexu, zmena jeho statusu, aby mohol aj silovo zasiahnuť, týka sa to takej citlivej témy, ako je zmena rozhodovania v zahraničnej politike od konsenzu k väčšinovému hlasovaniu," hovorí bývalý premiér. 

Themes
ICO