Slovakia

ECDC žiada prísnejšie opatrenia proti novým variantom koronavírusu

Približne 16.800 prípadov nového, nákazlivejšieho variantu koronavírusu hlásili z Británie, kde jeho výskyt prvýkrát zaznamenali v decembri 2020.

Štokholm 21. januára (TASR) - Európske centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC) vyzvalo vo štvrtok členské krajiny, aby v najbližších týždňoch pripravili prísnejšie opatrenia a zrýchlili očkovacie kampane v dôvodu rizika, ktoré predstavujú nové varianty koronavírusu SARS-CoV-2.

Členské krajiny EÚ a Európskeho hospodárskeho priestoru (EEA) podľa ECDC môžu očakávať nárast v počte prípadov ochorenia COVID-19 z dôvodu postupného šírenia a možnej prevahy variantov vírusu, ktoré sú nákazlivejšie.

V nasledujúcich týždňoch je podľa ECDC kľúčové pripraviť sa na sprísnenie opatrení s cieľom zabezpečiť kapacity v oblasti zdravotnej starostlivosti a zrýchliť očkovanie.

Približne 16.800 prípadov nového, nákazlivejšieho variantu koronavírusu hlásili z Británie, kde jeho výskyt prvýkrát zaznamenali v decembri 2020. Ďalších približne 2000 prípadov do utorka (19. januára) registrovali v 60 krajinách sveta. Z toho 1300 prípadov bolo v 23 krajinách EÚ a EEA.

Približne 570 prípadov ďalšieho variantu, ktorý bol po prvý raz zaznamenaný v Juhoafrickej republike (JAR), zaznamenali v celkovo 23 krajinách vrátane 10 krajín EU a EEA.

Football news:

Investing in solar energy, healthy food, and Weddings: A guide to Levandowski's immense business empire
Paul Scholes: Tiago doesn't look like a player fit for Klopp. He would be more suitable for Manchester United
Salah may be called up to the Egyptian national team to participate in the Olympics
Fosu-Mensah tore up the crosses and was out for a few months. Manchester United sold him to Bayer Leverkusen in January
Antonio Cassano: Does Conte understand that he is not Guardiola? Inter were just ridiculous in the Champions League
Juve will win again if Ronaldo is not in the starting line-up. They need a quality centre-forward, they don't grow as a team. Ventola about Cristiano
The head of the LGBT group of City fans: Burst into tears after scoring a goal in the match for the exit to the Premier League. I felt that after so many years of longing, we are rising