logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Slovakia

Fallgrapp predstavuje novinku Ostrov a ohlasuje vydanie nového albumu

Slovenská kapela Fallgrapp je okrem svojej osobitej tvorby kombinujúcej elektroniku, pop, sláčikové nástroje a do lyriky zaodetú slovenčinu známa práve svojimi prepracovanými videoklipmi.

Bratislava 14. januára (TASR) - Fallgrapp prichádza s novým singlom a videoklipom piesne Ostrov. Tá je predzvesťou nového repertoáru, ktorý skupina vydá v marci. Použitá bola aj vo vianočnom slovenskom filme Šťastný nový rok. TASR informovala PR manažérka Zuzana Mráziková.

Slovenská kapela Fallgrapp je okrem svojej osobitej tvorby kombinujúcej elektroniku, pop, sláčikové nástroje a do lyriky zaodetú slovenčinu známa práve svojimi prepracovanými videoklipmi. Skladbu Ostrov, ktorá je ochutnávkou z pripravovaného albumu preto predstavuje, ako inak, s vizuálnym stvárnením.

„Jureš nám zveril veľmi jemný a citlivý song, svoju osobnú záležitosť. Naším cieľom bolo zobraziť rozpadajúci sa vzťah dvoch ľudí. Hoci spolu prežili mnoho krásneho, v momente, keď sú si už úplne odcudzení, si uvedomujú, že vzťah nie je možné stavať iba na spoločných spomienkach,” uvádza pražská skupina kreatívcov AZN kru, ktorá sa postarala o podobu videoklipu.

V piesni Ostrov jej autor Jureš Líška zachováva Fallgrappu vlastnú snovosť a tajuplnú exotiku v podobe jemnej elektroniky, hutných sláčikov a delikátneho, no naliehavého vokálu. O sláčikové aranžmány ku skladbe sa postarali Martin Majlo Štefánik a Spectrum Quartett. Skladba tiež dostala priestor vo filme v réžii Jakuba Kronera Šťastný nový rok, ktorý beží v slovenských kinách od decembra minulého roka a ešte v predvianočnom období ho zhliadlo vyše stotisíc divákov.

Fallgrapp je slovenské hudobné zoskupenie, podmanivo spájajúce elektroniku s akustickými nástrojmi, sláčikovým triom a ženským vokálom. Živé koncerty charakterizuje nezameniteľná intímna atmosféra, zaujímavo vrstvené aranžmány či netradičný prístup k slovenským textom.

Debutový album Rieka patrí k popredným na slovenskej hudobnej scéne a nesie prvenstvo v počte získaných hudobných ocenení Radio_Head Awards v rámci jedného roka, keď získal rovno štyri ceny za album roka, singel, debut a elektronickú nahrávku roka 2014. Obsahuje skladby ako Ľadový útes, I.N.A alebo Vlasy, ktorej videoklip zaznamenal na Youtube viac ako milión zhliadnutí. V poradí druhý album, V hmle, sa vyznačuje väčšou pestrosťou a spoluprácou s interpretmi ako Jana Kirschner, Vec či Juraj Benetin z kapely Korben Dallas. Aktuálne kapela pripravuje tretí štúdiový album, ktorého vydanie je naplánované na marec vo vydavateľstve Gergaz.

Themes
ICO