Slovakia

Fanúšikovia sa dočkali: Ramsayho zverenci sa po viac ako roku ukážu v ostrom zápase

Po utorkovom súboji s naplánovaným začiatkom o 20.15 h hneď v stredu 21. apríla od 16.00 h odohrajú obe mužstvá na rovnakom mieste aj odvetu. Pre Slovákov pôjde o dve prípravné stretnutia z naplánovaných ôsmich zápasov na vyladenie formy pre tohtoročnými majstrovstvami sveta, ktoré sa od 21. mája do 6. júna uskutočnia v lotyšskej Rige.

Už počas najbližšieho víkendu prídu na rad rovnako v Piešťanoch aj dva prípravné súboje proti Nemcom (24. a 25. apríla), neskôr v rovnako dejisku si zahrajú aj proti Rakúšanom (1. a 2. mája). Generálkou na svetový šampionát budú stretnutia proti domácim Čechom v Prahe (6. a 7. mája).

Po prvom kempe na dobrovoľnej báze sa slovenský tím pripravuje spoločne od štvrtka 15. apríla, počas víkendu sa k reprezentácii pripojila aj trojica mladíkov Juraj Slafkovský, Samuel Kňažko (obaja TPS Turku) a Šimon Nemec (HK Nitra) z juniorského výberu SR. Všetci traja počas minulého týždňa s tímom SR "20" absolvovali prípravné súboji proti rovesníkom z Česka. "Tento rok sa na majstrovstvách sveta nevypadáva. Preto sme sa rozhodli, že chceme vidieť hráčov, ktorí by mali byť našou budúcnosťou. Z toho dôvodu sme potiahli troch 'dvadsiatkárov', ktorí sa dobre ukazovali nielen v zápasoch proti Čechom, ale počas celej sezóny," povedal asistent generálneho manažéra a skaut reprezentácie Oto Haščák podľa oficiálneho webu Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). "Zatiaľ nie je rozhodnutie, v ktorých zápasoch juniori nastúpia, ale určite buď s Lotyšmi alebo Nemcami," doplnil.

Najskúsenejšími hráčmi v aktuálnom kádri Craiga Ramsayho sú Marek Ďaloga s 96 štartmi v národnom drese a Adam Jánošík so 64 duelmi. Omnoho viac je v tíme nováčikov. Ďaloga už v nedeľu môžu svoje číslo reprezentačných štartov zaokrúhliť na rovnú stovku. Doteraz hral na piatich MS a na ZOH 2018. "Motivácia je u každého hráča vysoká. Každý chce zabojovať o miesto v záverečnej nominácii. Minulý rok sa majstrovstvá sveta pre pandémiu nekonali. Myslím si, že tento rok to môže byť v Lotyšsku celkom dobré. Ale cesta na MS je dlhá, uvidím, čo bude. Každý, kto dostal pozvánku do reprezentácie, chce urobiť maximum, aby sa na šampionát dostal," povedal skúsený bek.

V Piešťanoch sa počas najbližších dvoch dní uskutočnia 29. a 30. vzájomný duel medzi výbermi Slovenska a Lotyška. Bilancia zatiaľ hovorí v prospech Slovákov, ktorí dosiahli 16 víťazstiev a 3 remízy, v deviatich prípadoch odchádzali ako zdolaný tím. Skóre z týchto zápasov je 92:63. Zatiaľ naposledy sa obe mužstvá stretli v príprave pred MS 2018, v Michalovciach a Poprade triumfoval slovenský výber zhodne 4:1.

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude