logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Slovakia

Federer po dvanástich rokoch opäť vypadol s kvalifikantom

16. augusta 2019

Na archívnej snímke švajčiarsky tenista Roger Federer. Foto: TASR/AP
Cincinnati 16. augusta (TASR) - Švajčiarsky tenista Roger Federer nezíska svoj ôsmy titul na turnaji ATP v Cincinnati. Po dvanástich rokoch opäť prehral na okruhu s kvalifikantom, keď v osemfinále dvojhry prekvapujúco nestačil na 70. hráča sveta Andreja Rubľova z Ruska.
"Andrej hral dnes takmer bez chýb. Svojim výkonom ma nesmierne prekvapil, nepustil ma absolútne k ničomu," uviedol Federer po prehre 3:6 a 4:6. Podujatie v Cincinnati bolo pre neho prvým od neúspešného finále vo Wimbledone. Na záverečný grandslamový turnaj sezóny US Open tak zavíta len s dvoma odohratými zápasmi na tvrdom povrchu. S kvalifikantom prehral na turnaji ATP naposledy v roku 2007 - nad jeho sily bol vtedy Guillermo Caňas v Indian Wells.

Rubľov po cennom skalpe neskrýval nadšenie: "Je to najväčšie a najemotívnejšie víťazstvo mojej kariéry. Porazil som skutočnú tenisovú legendu." Dvadsaťjedenročný hráč sa počas 61-minútového duelu dopustil len šiestich nevynútených chýb. Vo štvrťfinále sa stretne s krajanom Daniilom Medvedevom. "Poznám sa s ním odkedy sme boli deťmi a sme dobrí priatelia," dodal Rubľov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO