Slovakia

FOTO a VIDEO: Stačí jeden pohľad dnu a pochopíte, prečo je toto najväčšia hanba súčasnej Dúbravky...

Zdroj: FB M.R.

Schátraná budova bývalej pošty na Saratovskej ulici v Dúbravke už dlhé roky doslova straší v tejto inak veľmi peknej mestskej časti na kraji Bratislavy. Objekt je opustený už viac než 12 rokov a čaká na svoju asanáciu. Navštevujú ho jedine asociáli, prípadne fanúšikovia urbexu, akým je napríklad aj Marcel Riečinský, ktorý dnes zverejnil o skelete zaujímavú videoreportáž...

Budova pôvodnej pošty bola postavená v rámci budovania občianskej infraštruktúry na sídlisku v Dúbravke, ktoré vznikalo v rokoch 1974 až 1985. Okrem pošty sa v ňom nachádzala aj veľká telefónna ústredňa. Objekt bol využívaný približne do roku 2008 a odvtedy začal chátrať, až z neho postupne stal nepoužiteľný skelet, na aký sa občas asi v rámci maskovania umiestňovali rôzne nevkusné reklamy. Takto to vyzerá v opustenej budove v súčasnosti: 

Budova tzv. starej pošty na Saratovskej ulici v centre mestskej časti Bratislava-Dúbravka je dlhodobo tŕňom v oku mnohých Dúbravčanov. Zanedbaná a rozpadávajúca sa budova však ukrýva dôležitý komunikačný uzol a preto ešte v roku 2015  vedenie mestskej časti intenzívne rokovalo s vlastníkom budovy, firmou Macho developing s.r.o ako aj so spoločnosťou Slovak Telekom, a.s o možných riešeniach. Jedným z nich bolo vytvorenie a postavenie nového telekomunikačného uzla a presťahovanie zariadení a druhou možnosťou bola optimalizácia dvoch telekomunikačných miestností, zachovanie priestoru a jeho zakomponovanie do novej výstavby.

Dá sa povedať, že práve nedoriešená prítomnosť telekomunikačných technológií oddialilo plánované búranie budovy, ktoré sa malo realizovať už v tomto roku. Je koniec novembra a objekt stále stojí a chátra. V budúcnosti by na jeho mieste mal vyrásť polyfunkčný súbor s bývaním a občianskou vybavenosťou s pracovným názvom Centrum Dúbravka. Investor získal pre svoj zámer odobrenie mesta a začal si vybavovať ostatné potrebné povolenie na začatie výstavby.

(ars)

Football news:

Ex-CSKA forward Denis Popov has been appointed head coach of SKA Rostov
Solskjaer after 1-2 with Sheffield: Manchester United have no time to feel sorry for themselves. Saturday's match with Arsenal
Brother Chalova moved to the Serbian Subotica
Barcelona will not sign Garcia in the winter due to financial problems
Rodgers on the draw with Everton: It was unlucky that Leicester did not score the second goal
Ancelotti on 1-1 with Leicester: I don't remember Hames scoring with a right before
Andrea Pirlo: In my 1st season at Juve, we were behind Milan, but we took the title. Everything depends on us