Slovakia

Gruzínec v Rusku? Problém, podala si ho aj hlava štátu

Basketbalistu so skúsenosťami z NBA skritizovala prezidentka štátu Salome Zurabišviliová, keďže krajina má vyhrotené politické vzťahy s Ruskom.

Prezident ruského veľkoklubu Andrej Vatutin pritom informoval, že nebude Šengeliovi brániť reprezentovať Gruzínsko a nikdy by ho do kádru nezískal, ak by mu to nesľúbil.

„Chcel by som sa v prvom rade poďakovať všetkým, čo ma podporujú. Príchodom do jedného z najlepších tímov v Európe mám väčšiu príležitosť víťaziť a oslavovať s našou národnou vlajkou. Tento klub rešpektuje môj patriotizmus. Budem niesť gruzínskeho ducha všade, až do posledného momentu a žiadne vyhlásenia a stanoviská to nezmenia. Snažia sa ma súdiť, no ja to prekonám s pokorou, pretože Boh je na mojej strane a len jemu sa zodpovedám,“ vyhlásil 28-ročný basketbalista.

Šengelia odohral 45 zápasov v NBA za Brooklyn a Chicago. Po návrate do Európy sa stal oporou španielskeho tímu Baskonia Vitoria, ktorý pravidelne hráva Euroligu.

Jeho šesťročné pôsobenie vyvrcholilo v uplynulom ročníku nečakaným triumfom v španielskej ACB lige, ktorú dohrali aj napriek pandémii koronavírusu. Správu zverejnil portál eurohoops.net.

Football news:

Barcelona cannot agree with Ter Stegen on a new contract. The goalkeeper wants to stay
We found out how the fascinating logo of Iceland appeared: Game of thrones has nothing to do with it, the source of audacity is the success of the national team
Ronaldo-Casillas: Proud that we shared great moments
Bayern want to sell Boateng in the summer. The club has no offers yet
Solskjaer on the Europa League: a Trophy would be a big step forward for Manchester United. We want to win something
Juve have contacted Zidane, Pochettino, Inzaghi, Spalletti and Gasperini about working at the club. The Real Madrid coach refused
Coach Of Brentford: We went from a mid-level team to the third team of the season. This is an incredible achievement