Slovakia

Hasiči znova asistujú pri odstraňovaní potopeného remorkéra spod Dunaja

Bratislavskí hasiči už druhý deň asistujú pri odstraňovaní potopeného remorkéra spod hladiny Dunaja v bratislavskom nákladnom prístave. Okolo potopenej lode umiestnili norné steny, aby tak zabránili úniku a ďalšiemu rozšíreniu ropných produktov. Na sociálnej sieti o tom informovalo Prezídium Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

„Na mieste udalosti sa nachádzala hasičská potápačská skupina, povodňová záchranná služba HaZZ a ekologický automobil HaZZ," spresnili s tým, že na mieste využili aj dron, prostredníctvom ktorého preskúmali oblasti pre presné určenie polohy potopeného plavidla a smer úniku ropných produktov.

Počas piatka pripravovali priestor na ukotvenie mobilného žeriavu Slovenského vodohospodárskeho podniku. Ten má zabezpečiť odstránenie lode. Premiestňovali tiež norné steny. Tie tam budú umiestnené až do úplného odstránenia vraku lode. Demontujú ich v prípade, že už nebude dochádzať k úniku ropných látok.

Remorkér sa potopil minulý piatok - 20. novembra.

Football news:

Piazon about Chelsea: After 3-4 leases, I realized that this is just a business. It was hard, but I do not regret it
Liverpool's results are an anomaly. Don't be fooled by the shouting-the crisis is not so global (although it may cost the championship) Showsport's emotional reaction to Klopp's results
Leicester have stopped negotiations on the loan of Eriksen due to the high salary of the player
Buffon-Ronaldo: CR 760! I could have scored less
Barcelona's appeal against the suspension of Messi was rejected
The youngster agreed to go to Arsenal. Real will give midfielder in rent without the right of redemption
President of Genoa: I intend to keep Shomurodov. Juventus did not contact us