Slovakia

Katalánsko chce sprísniť nosenie rúšok na verejnosti

Katalánske regionálne úrady chcú sprísniť povinnosť nosenia rúšok na verejnosti. Oznámili to v utorok po náraste počtu prípadov nákazy koronavírusom za uplynulý mesiac, píše agentúra AFP.

Rúška sú v Španielsku na verejnosti povinné v prípade, keď nie je možné dodržať 1,5-metrový odstup - napríklad vo verejnej doprave.

"Chceme, aby nosenie rúšok bolo povinné vždy," uviedla hovorkyňa katalánskej vlády Meritxell Budová. Detaily by mali byť spresnené na stredajšom zasadaní tamojšej vlády.

Katalánsko, podobne ako celé Španielsko, trápi opätovný nárast počtu prípadov nákazy. Úrady v sobotu uzavreli oblasť okolo mesta Lleida, západne od Barcelony, ktoré je domovom približne 200-tisíc ľudí.

Obmedzenie pohybu zaviedli aj v regióne Galícia na severozápade Španielska.

K opatreniu prichádza v čase, keď sa v Španielsku začali letné prázdniny a krajina znovu prijíma návštevníkov z 12 nečlenských krajín Európskej únie, informuje AFP.

Španielsko otvorilo svoje hranice s krajinami schengenského priestoru v rámci EÚ a Britániou už 21. júna, keď v krajine skončil núdzový stav.

Football news:

Vertonghen goes to Benfica. The contract is for 3 years
Arsenal will sign Willian in the next two days
Juventus highly rates Raul Jimenez. He's like Pirlo and Partici
Juventus are seriously Interested in Atletico midfielder Thomas
Champions League format for Atletico: Simeone's team is still an underdog, but now they have the best chance
Atletico claims the goalkeeper of the national team of Serbia and Eibar Dmitrovic, compensation – 20 million euros
The FA Cup will be held without replays in the 2020/21 season, and there will be one match in the 1/2 final of the League Cup