Slovakia

Koalícia rieši ďalší spor. Zhodu nevie nájsť Kollár s Kolíkovou

Koaliční lídri už niekoľko týždňov riešia problém s názvom kolúzna väzba. Sudcovia do nej posielajú obvinených ľudí z obavy, že by mohli pôsobiť na svedkov, znalcov, spoluobvinených alebo inak mariť trestné stíhanie. Politici teraz riešia, aká by mala byť jej maximálna možná dĺžka.

V súčasnosti je to od 7 do 25 mesiacov podľa stupňa závažnosti činu, z ktorého dotyčnú osobu obvinili. Pripravovaná zmena by mala maximálnu lehotu kolúznej väzby niekoľkonásobne skrátiť.

V prípade, že voči trestne stíhanému človeku existujú len podozrenia, že by mohol niekoho ovplyvňovať, maximálna dĺžka kolúznej väzby by sa mala podľa návrhu ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí) skrátiť na päť mesiacov. V prípade, že u obvineného už aj došlo k ovplyvňovaniu svedkov a mareniu vyšetrovania, kolúzna väzba by mohla trvať dlhšie.

Podľa informácií Aktuality.sk z dobre informovaných zdrojov práve prvý prípad, teda návrh na maximálnu kolúznu väzbu päť mesiacov, naráža zatiaľ na značný nesúhlas predsedu parlamentu a hnutia Sme rodina Borisa Kollára. Podľa našich zdrojov žiada, aby to boli maximálne tri mesiace. 

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazujú pravú tvár Slovenska – bez toho, aby zakrývali fakty a ohýbali realitu. Každý deň vám prinášame dôveryhodné a vyvážené spravodajstvo. Vaša podpora zabezpečí, aby náš obsah ostal otvorený aj pre tých, ktorí si to nemôžu dovoliť.

Máte už konto? Prihláste sa

Football news:

The president of UEFA will propose to exclude Real Madrid, Barca and Juve from European competitions for 2 years (Cope)
Thomas Tuchel: Maybe de Bruyne needed to leave Chelsea. Werner and Havertz will be able to show their best qualities here
Ter Stegen about 2:8 from Bayern: It really hurt Barca, hurt our pride. We just couldn't stop them
The Champions League final between Man City and Chelsea is likely to be moved from Turkey
Man City are Interested in Lukaku, but the striker wants to stay at Inter. There are no negotiations with Chelsea either
Zidane and Gattuso are on the list of possible candidates for the post of head coach of Juventus
Barcelona may sign PSV top scorer Malen if the deals for Holand and Depay fall through