Slovakia

Koniec veľkej éry, píšu v zámorí. Po Rangers sa lúči možno aj Lundqvist

Henrik Lundqvist má 38 rokov a v bránke New York Rangers odchytal 15 sezón. Zámorské médiá špekulujú, že po aktuálnom vyradení Rangers z play off už ďalšia ani nepríde. A že zámorská kariéra „Kráľa Henrika“ sa možno blíži ku koncu.

"Lundqvist odchytal prvé dva zápasy proti Caroline, ale jeho náprotivok Petr Mrázek bol lepší. V treťom zápase ho nahradil jeho potenciálny nástupca Igor Šesťorkin, ale aj ten zaostal za Jamerom Reimerom v bránke súpera.

Lundqvist odchytal 129 zápasov v play off za Rangers bez prerušenia, ale teraz je koniec. Nič to však nemení na tom, že jeho dres bude po skončení kariéry putovať pod strop Madison Square Garden. Pre tento klub zostane ikonou," napísal portál špecializovaného periodika Hockey News.

Hoci má Lundqvist v New Yorku ešte ročnú zmluvu, chytať zrejme pravidelne nebude. „Šesťorkin bude nepochybne tímová jednotka, vyzerá to na koniec jednej veľkej éry,“ doplnil redaktor Hockey News.

Olympijský šampión aj majster sveta s tímom Švédska má na konte niekoľko klubových rekordov. Iba piati brankári v histórii NHL dosiahli v zápasoch základnej časti viac víťazstiev ako Lundqvist (459).

V tíme Rangers bol najbližšie k zisku Stanleyho pohára v sezóne 2013/2014, keď jeho tím vyradil favoritov Pittsburgh aj Philadelphiu 4:3 na zápasy. Vo finále však nestačil 1:4 na Los Angeles Kings.

„Profesionál v každom zmysle. Veľký hokejista aj človek, s ktorým by som chcel byť v zákope. Bolo pre mňa absolútnou cťou stráviť s ním v tíme niekoľko rokov. Mám voči nemu veľký rešpekt,“ uviedol na adresu Lundqvista jeho spoluhráč Chris Kreider.

Zatiaľ čo Carolina sa v 1. kole play off môže tešiť na jedného zo štvorice Boston, Washington, Tampa Bay, Philadelphia, pre NY Rangers sa sezóna skončila po troch zápasoch po jej letnom reštarte.

Rangers majú akurát istotu 12,5 percenta, že si budú môcť vybrať jednotku v draftovej lotérii 10. augusta.

Football news:

Juve have leased Morata from Atletico for 10 million euros with the right to buy out for 45 million
Barcelona and Atletico have agreed a move for Suarez (Fabrizio Romano)
At the 1950 world Cup, Amateurs from the United States beat England. The coach of the Americans compared their players to sheep, and the author of the winning goal went missing
Dan Henderson made his debut for Manchester United at the age of 23. He made 141 appearances on loan
Shaka Hyslop: Many black players do not see the point in coaching courses, believing that they will not be called for an Interview
Barcelona have offered Norwich 5 million pounds for the loan of Aarons
Should, should not, but he will pass. It seems that Suarez dishonestly passed the EU passport exam-the scheme was revealed through wiretapping