Slovakia

Koronavírus v Brazílii: Pribudlo viac ako 700 nových úmrtí

Počet úmrtí je zhruba o stovku vyšší ako v nedeľu, nových chorých ale ubudlo. Brazília, ktorá je s 210 miliónmi obyvateľov najľudnatejším štátom Latinskej Ameriky od začiatku epidémie zaregistrovala takmer 1,9 milióna nakazených, z ktorých 72.833 zomrelo. Predchádzajúci deň brazílske úrady ohlásili 631 úmrtí a cez 24.800 nových prípadov nákazy.

Juhoamerický štát je čo do počtu infikovaných aj mŕtvych po USA druhú pandémiou najhoršie zasiahnutú krajín na svete. Skutočný počet infekcií aj úmrtí v krajine je pravdepodobne oveľa vyššia ako udávajú oficiálne štatistiky, domnievajú sa odborníci, a to kvôli nedostatočnému testovanie. Pozitívny test na koronavírus minulý týždeň potvrdil aj brazílsky prezident Jair Bolsonaro, ktorý v minulosti závažnosť epidémie opakovane zľahčoval.

Prezident v pondelok vyhlásil, že sa cíti "veľmi dobre" a ak mu test v utorok vyjde negatívne, začne opäť pracovať. Než sa ale vírusu zbaví úplne, bude sa naďalej izolovať. Televíziu CNN Brasil Bolsonaro povedal, že nemá problémy s dýchaním a nestratil ani chuť.

Football news:

Thomas Tuchel: If both legs were intact, you could have seen my 40-meter sprint
PSG saved Tuchel's pet: Choupo-moting got everyone for free, managed not to score from a centimetre, and now pulled Paris to the semi-finals of the Champions League
Gian Piero Gasperini: The worst part is that we were so close. I can only thank the guys
Neymar was the player of the match Atalanta-PSG. He gave an assist
ПС PSG suffered through the entire quarter-final and turned it over in 149 seconds. Lifted the Italian curse and went so far in the Champions League for the first time in 25 years
ПС PSG's pain was transformed into happiness: in three minutes, the suffering stars turned into celebrating kings
The club from Italy won't win the Champions League for the 10th year in a row. This is an anti-record