Slovakia

Kybernetickí zločinci najčastejšie zneužívajú tieto značky

Phishing je forma kybernetickej kriminality, ktorá sa zameriava na odcudzenie osobných údajov, alebo spôsobuje priamo finančné ujmy. Od mailov plných gramatických chýb sa už útočníci  posunuli k presvedčivej komunikácii. Používajú rozšírené a dôveryhodné značky a vyžadujú od príjemcov citlivé údaje alebo preklik na webovú stránku, cez ktorú sa inštaluje škodlivý kód.

Spoločnosť Check Point v kvartálnej analýze Brand Phishing Report pravidelne vyhodnocuje, ktoré značky sú v phishingových útokoch najčastejšie zneužívané.

Takmer polovica phishingových kampaní sa v poslednom kvartáli 2020 schovávalo pod značkou Microsoft. Najčastejšie sa falošné webové stránky vydávajú za prihlasovacie obrazovky spoločnosti, prostredníctvom ktorých sa snažia ukradnúť prihlasovacie údaje používateľov. Pre Microsoft, ktorý mal koncom prvého polroku iba 7 percent kampaní, je to šokujúci rast.

Takmer štvrtina phishingových útokov bola ukrytých pod značkou DHL a Amazon. Prispel k tomu obrovský rast online nakupovania a doručovania pred sviatkami, pričom obe značky si pozíciu v prvej trojke držia striedavo dlhodobo. Do svetovej desiatky sa zaradili aj sociálna sieť LinkedIn, streamovacia služba Rakuten, IKEA, Google, Paypal, Chase a Yahoo. 

​Množstvo phishingových kampaní od januára 2020 sa zvýšilo až trojnásobne a počet falošných webových stránok, ktoré kradnú údaje, sa zdvojnásobil. Útočníci využívajú stále sofistikovanejšie metódy v tom, ako si ciele vyberajú a čo im ponúkajú, pričom paradoxne často vytvárajú pocit ohrozenia, či kolapsu a ponúkajú riešenie formou prekliku.

(PR)

Football news:

Cavani has returned to training and is likely to play against Crystal Palace
Fabio Capello, Juventus played Rugby against the Port. Only Ronaldo and Chiesa can make a difference in this squad
Neymar: I posted how I was recovering from my injury, and I didn't get any messages saying, Wow, what a professional. No
Ole Gunnar Solscher: The work of the judges is very difficult and without additional pressure. We have to make their decisions
Joan Laporta: I'm sure Messi won't stay at Barca if I don't win the election. He gives the club 30% of revenue
Trent had idolized Gerrard since he was a kid, and he was in a fairy tale: he got Steven's care and the captain's armband. The story of a great relationship
Hazard's recovery from the injury is delayed. He probably won't play against Atletico on March 7