Slovakia

Legendárnu kaviareň nezrušia: Po tlaku Košičanov ostane

28. november 2020 Veronika Hunyadiová Regióny

V budove, ktorú kúpil maďarský konzulát budú sídliť diplomati aj reštaurácia.

Ilustračný obrázok k článku Legendárnu kaviareň nezrušia: Po tlaku Košičanov ostane
Zdroj: Facebook.com/Carpano Café-Restaurant

Obľúbenej košickej kaviarni Carpano hrozil po viac ako 50 rokoch zánik. Budovu na Hlavnej 42, v ktorej podnik sídli, kúpil maďarský konzulát ktorý avizoval, že chce kaviareň a reštauráciu zrušiť.

Košičania sa po tejto správe pustili do boja o záchranu kaviarne a vytvorili občiansku iniciatívu Pro Carpano. S cieľom zachovať legendárny podnik oslovila iniciatíva maďarské veľvyslanectvo aj konzulát.

Reštaurácia zostane

Vo štvrtok (26. 11.) zverejnila iniciatíva na svojej facebookovej stránke stanovisko maďarského generálneho konzulátu Košice.

„Informujeme verejnosť, že Maďarský štát odkúpil nehnuteľnosť v Košiciach na Hlavnej ulici 42. Oficiálny zápis vlastníctva nového vlastníka do katastra sa čoskoro zrealizuje. Budova bude slúžiť hlavne diplomatickým účelom, ale podľa zámeru Ministerstva zahraničných vecí a obchodu konajúce v mene Maďarského štátu reštauračné zariadenie nachádzajúce sa v nehnuteľnosti sa zachová,“ píše sa v stanovisku zverejnenom na stránke konzulátu.

Personál, ktorý v kaviarni v súčasnosti pracuje, však končí. Ich zamestnanecký pomer bude ukončený a pôvodní majitelia začnú odovzdávať objekt novým vlastníkom. Ako uviedla iniciatíva, Carpano bude v nedeľu 29. novembra naposledy otvorené pre verejnosť. V nedeľu popoludní sa má zároveň uskutočniť rozlúčkové stretnutie so zamestnancami so symbolickým zapálením sviečok.

Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Instagram Instagram Instagram SLEDOVAŤ

Football news:

Suarez scored 10+ goals in the league for the tenth time in a row
Atletico missed a shot from Eibar Dmitrovich from the penalty spot. Goalkeepers have not scored in La Liga for 10 years
Barcelona is far superior to Real Madrid. Our style of play does not depend on transfers. The presidential candidate of blaugrany the Freixo about the rivalry
Pogba played in the shadow of Bruno in 2020, it has dampened his ego. It reminds me of the Juve era. Ex-Manchester United player Parker about the midfielder
Valencia produced the worst first round in La Liga in 38 years, scoring 20 points in 19 matches
Diogo Dalat: Zlatan is very demanding. And he instills confidence when he sees fit
Barcelona is outraged by PSG's public Interest in Messi. Pochettino and Leonardo talked about the striker