Slovakia

Lekári už Kristiána pochovávali, stalo sa nemožné: Kedysi 25-kilového chlapca teraz nespoznávajú

Už mala prichystané peniaze a šaty na pohreb, no potom sa Kristián, ktorý dnes zažíva najlepšie obdobie, pozviechal...

Eva Ludvigová (77) sa 12 rokov stará o pravnúčika Kristiána. Narodil sa s detskou obrnou a jeho matka sa ho zriekla. Eva však nechcela, aby skončil v ústave. Ujala sa ho a spolu s manželom Ondrejom († 80) sa o neho starali. Lenže keď jej muž umrel, začalo sa peklo. Mladík trpel častými problémami s prieduškami a pľúcami. Napokon ho odviezli do špecializovaného Národného ústavu detskej tuberkulózy a respiračných chorôb vo Vysokých Tatrách.

Kristián (16) bol pred rokom v mimoriadne žalostnom zdravotnom stave.
Otvoriť galériu

„Ťažko sa mu dýchalo, neprijímal potravu a mal vysoké teploty. Primár mi oznámil, aby som sa pripravila na to najhoršie. Koncom roka 2018 mu odumrela pravá strana pľúc,“ zaspomínala prababka. Potom ho previezli do Košíc, kde mu nasadili liečbu, ktorá zabrala. Minulý rok na jar mu urobili trvalú sondu do žalúdka, čo mu uľahčilo prijímanie potravy. „Už rok neužíva antibiotiká, len svoje lieky,“ pochválila jeho stav Eva. Jej známi a lekári ho po roku nespoznali.

„Vlani mal len 25 kilogramov, teraz má 40. Vďaka sonde ho teraz pravidelne kŕmim 5-krát denne a pomáha to. Pribral 15 kilogramov a teraz je poriadny chlapec,“ radovala sa pani Eva. „Má taký plnohodnotný život, ako len môže mať. Predtým to bolo len pendlovanie medzi domom a nemocnicou,“ uzavrela.

Football news:

Barcelona's Interest in Isak Increased after Koeman's appointment. Larsson has a high opinion of the player (Mundo Seportivo)
Manuel Pellegrini: When you play against Real Madrid and var, it's too much
PSV and Porto are Interested in Barcelona midfielder PUC. He doesn't want to leave the club
Puyol about Barcelona: If we want to win the championship, we need to perform very well
Schalke sacked Wagner. The team has not won the Bundesliga since January
Iacini on 3:4 with Inter: Even a draw would be an unfair result, given how many chances Fiorentina created
Ramos Pro 3:2 with Betis: the Referee tried his best and didn't do anything intentionally