Slovakia
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Liečebné kúpele fungujú bez ohľadu na farbu COVID semaforu

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Vladimír Benko

Jednotlivé liečebné kúpeľné zariadenia dodržiavajú prísne hygienické a epidemiologické opatrenia v súlade s nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva SR, uviedla asociácia slovenských kúpeľov.

Bratislava 28. októbra (TASR) - Prírodné liečebné kúpele a kúpeľné liečebne svoje služby ponúkajú stále, nezáleží na tom, v akej farbe COVID semaforu sa nachádza daný okres, v ktorom fungujú. Ako TASR upozornila Asociácia slovenských kúpeľov, ide o zdravotnícke zariadenia, preto svoje prevádzky môžu mať otvorené pre pacientov v režime, ktorý neobmedzuje poskytovanie kúpeľnej starostlivosti ako ústavnej zdravotnej starostlivosti.

"Jednotlivé liečebné kúpele prijímajú pacientov prichádzajúcich na liečbu s odporúčaním lekára, pričom k dispozícii majú všetky služby a procedúry, ktoré spĺňajú podmienky nevyhnutné v čase pandémie," uviedla asociácia vo svojom stanovisku.

Pripomenula, že jednotlivé liečebné kúpeľné zariadenia dodržiavajú prísne hygienické a epidemiologické opatrenia v súlade s nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva SR, aby pacienti aj zamestnanci boli maximálne chránení pred šírením nového koronavírusu.

Zdôraznila, že je dôležité rozlišovať medzi rekreačnými zariadeniami, ako sú wellness kúpele v hoteloch, kúpaliská a akvaparky, ktoré sú uzavreté z dôvodu opatrení v príslušných okresoch, a prírodnými liečebnými kúpeľmi, ktorých zriaďovateľom je Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR.

Aktuálny zoznam prírodných liečebných kúpeľov je dostupný na webe MZ SR, ako aj na webe Asociácie slovenských kúpeľov.