logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Slovakia

Literárna jar Ondreja Čiliaka je tento rok venovaná 100. výročiu SND

Hornonitrianska knižnica (HNK) v Prievidzi vyhlásila 17. ročník literárnej súťaže Literárna jar Ondreja Čiliaka.

Ilustračné foto — Foto: TASR/Pavol Remiaš

Prievidza 14. januára (TASR) - Hornonitrianska knižnica (HNK) v Prievidzi vyhlásila 17. ročník literárnej súťaže Literárna jar Ondreja Čiliaka. Tento rok má podtitul Život je veľké divadlo a venovaná je 100. výročiu založenia Slovenského národného divadla (SND). Záujemcovia sa do nej môžu zapojiť do 20. marca. TASR informácie poskytla Božena Blaháčová z HNK v Prievidzi.

Literárna súťaž je určená všetkým vekovým kategóriám, teda deťom, mládeži a dospelým vrátane seniorov. Každý účastník môže zaslať alebo osobne doručiť tri až päť vlastných básní alebo jeden až tri prozaické útvary v rozsahu najviac päť strán v dvoch exemplároch. Téma a žáner sú ľubovoľné. Slávnostné vyhodnotenie sa uskutoční 29. marca v priestoroch knižnice.

Súťaž nesie meno po básnikovi, spisovateľovi, publicistovi a novinárovi Ondrejovi Čiliakovi, ktorý väčšinu svojho života prežil v Prievidzi. Pôsobil ako redaktor a šéfredaktor regionálnych novín, bol tiež dlhoročným predsedom Literárneho klubu Poet či zamestnancom prievidzskej knižnice. Je autorom desiatich básnických zbierok. Zomrel v máji 2012 vo veku 60 rokov.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z TRENČIANSKEHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Themes
ICO