Slovakia

Lodivodom R. Soboty zostal Boháčik

Doterajší kapitán MŠK Rimavská Sobota Peter Vasilko

Na poste kouča treťoligových futbalistov MŠK Rimavská Sobota pokračuje Tomáš Boháčik. Pre Rimava.sk to potvrdil konateľ klubu Ondrej Václavik. „Nemal som dôvod na tomto nič meniť. Súhlasil aj so znížením platu. To sa dotklo aj hráčov,“ doplnil. Soboťania už pod taktovkou štyridsaťjedenročného kormidelníka zarezávajú v tréningovom procese. Boháčik prišiel na Gemer vlani v lete. Jeho predchádzajúcim pôsobiskom bolo Fiľakovo. Ako tréner pôsobil tiež v Tornali či Lučenci. Počas hráčskej kariéry si Tomáš Boháčik zahral prvú ligu.

Článok pokračuje pod reklamou

Po jesennej časti uplynulého ročníka figuroval MŠK na dvanástom mieste spomedzi šestnástich účastníkov. Nazbieral 16 bodov (štyri výhry, štyri remízy, sedem prehier). Odvetná časť sa pre pandémiu koronavírusu ani nezačala. Jarná časť bola potom zrušená a dovtedajšie výsledky anulované.

V súvislosti s aktuálnym kádrom poukázal Václavik na to, že potrebujú hlavne doriešiť obsadenie stopérskeho postu. Podľa jeho slov mienia s Kalinovčanmi zabojovať o skúseného Erika Ľuptáka. Ten je zaujímavým hráčom do ofenzívy, rimavskosobotským divákom dobre známym. Do prípravy naskočil odchovanec Ján Halaj, ktorý naposledy hájil tisovské farby. Konateľ klubu pripomenul, že už v zime sa do Rimavskej Soboty vrátili Dávid Kalmár, Štefan Rubint či mladý Erik Suja. Po zranení začal trénovať Denis Dudek. Medzi odchovancov patrí tiež mladý brankár Krisztián Gregor. Pod taktovkou lodivoda Boháčika sa pripravujú aj hráči ako Peter Vasilko, Tomáš Fajčík,Csaba Juhász, Pavel Mičuda, gólman Mário Michalík atď. Ondrej Václavik poukázal na to, že tretiu ligu čaká reorganizácia. Od sezóny 2021/2022 sa bude hrať len v dvoch skupinách (Východ a Západ), a to namiesto súčasných štyroch (Bratislava, Západ, Stred, Východ).

Rimavskosobotské mládežnícke tímy

Dorastenci MŠK budú aj v nadchádzajúcom ročníku účinkovať v štvrtej lige Juh. Konateľ klubu dodal, že personálne im to z hráčskeho pohľadu ešte ani tento rok na vyššiu súťaž nevychádzalo. Doplnil, že devätnástku povedie tréner Róbert Wereszký. Tretia liga je už dvojičková súťaž. „Aj keby sa vrátili hráči, ktorí vlani odišli do Tisovca, nevedeli by sme poskladať dva dorastenecké tímy, teda U17 a U19,“ uviedol Václavik. Ako dodal, dievčatá prihlásili do druhej ligy dorasteniek. Vlani Soboťanky účinkovali v druhej lige žiačok. Kormidelníkom dorasteniek bude takisto Wereszký.

Konateľ MŠK Rimavská Sobota Ondrej Václavik naznačil zmeny, týkajúce sa trénerov prvoligových žiackych kategórií. Tím v kategórii U15 má napríklad prevziať Marian Kudlík, zodpovednosť za účinkovanie kategórie U14 má mať Roman Kudlík a za trinástku Ján Budai, chlapcov v kategórii U12 má viesť Vladimír Sendrei ml., nová tvár v rimavskosobotskom klube. Ako tréner pôsobil v predchádzajúcom období pri mládeži v Poltári.

Zdroj: Rimava.sk

Football news:

Agent de Bruyne: Kevin is not thinking about leaving Manchester City. 90% of news is nonsense
Ronaldo is the king of alcohol. I was out with Vieri, begging for beer from the media, and I figured out how to drink in front of the coach
MLS is back: almost 9 minutes of protest against racism and a giant virtual adidas logo in the center of the field
Solskjaer on MATIC: I'm Glad he stayed. We need experience in a team with children who run around
Germany manager Bierhoff: Havertz is a player for Real Madrid
Buffon's agent: Gianluigi should become a coach. He can lead Juve
Barcelona won the court against Santos in the Neymar case. The Brazilians demanded more than 61 million euros