Slovakia
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Lyžiarska výbava, s ktorou bude zdolávanie svahov a zjazdoviek zábava

S odchodom posledných letných dní sa mnohí z nás rozlúčili aj s možnosťou aktívneho praktizovania športu v prírode. Avšak, ani tá najväčšia zima nie je dôvodom na to, aby ste svoje dni trávili iba za zavretými múrmi svojho domu alebo bytu. Naopak, aj na svahu sa môžete  veľmi dobre vyšantiť.

Bezpečnosť a kvalita odpočinku v horách však závisí od vášho zodpovedného postoja k výberu lyžiarskeho vybavenia. Akékoľvek prehliadnutie v tejto veci môže viesť k vážnym následkom.

Ak si teda chcete zaistiť skvelú aktívnu dovolenku a veľa nezabudnuteľných dojmov, urobte si čas na podrobné štúdium zložitosti výberu takejto výbavy a pri zdolávaní svahov a zasnežených kopcov si užijete veľa zábavy.

Myslite na ochranu hlavy

Ochrana hlavy je prvou vecou, ​​na ktorú treba pri výbere lyžiarskeho vybavenia myslieť. Pamätajte, že ochranná prilba by vám mala perfektne sedieť a zároveň poskytovať dobrý sluch a ventiláciu hlavy.

Pri skúšaní prilby sa uistite, že vzdialenosť od obočia po okraj ochrannej pokrývky hlavy nie je príliš veľká (nie väčšia ako šírka dvoch zložených prstov). Vždy noste na prilbe aj ochranné okuliare, aby ste tvár aj oči chránili pred nárazmi vetra, oslnením od snehu a nebezpečným UV žiarením. Dôležitá je aj farba skiel okuliarov. Tmavosivá a hnedá sú univerzálne farby, ktoré zabraňujú namáhaniu očí a poskytujú najjasnejšiu vizualizáciu.

Wooden,Desk,Of,Ski,Decoration,And,Sun

Foto: Shutterstock

Nezabudnite na správne lyže

Výber lyží je ďalšia vážna vec. V tomto smere je dôležité vziať do úvahy úroveň vašich fyzických schopností, pohlavie a dokonca aj hmotnosť. Faktorov správneho výberu lyží existuje veľmi veľa, je však dôležité, aby ste si ako kupujúci zapamätali aspoň niektoré.

Tuhosť a pevnosť lyží však nie je jediná dôležitá vlastnosť. Ak teda máte záujem o lyžiarky, zvážte aj štýl lyžovania a terén, pre ktorý ste sa rozhodli a závisí od neho vaša spokojnosť na svahu. Rovnako nezabudnite na dĺžku lyžiarok a palíc, ktoré nie sú pri lyžovaní len oporou.

Ak ste začiatočník, je lepšie namiesto investície do nových typov – vyskúšať bazárové lyže, ktorých kvalita sa dá často porovnať aj s tými najnovšími modelmi, na ktoré aktuálne možno nemáte.

Vyberte si pohodlné topánky

Nečakajte ale, že si hneď po prvom vyskúšaní vyberiete tie správne. Musíte sa pozrieť na niekoľko modelov, prezrieť zľavový leták a vyčleniť si v priemere 5-10 minút na zhodnotenie každého páru.

Pri skúšaní topánok sa postavte do lyžiarskej pózy a počúvajte svoje pocity.

Na trhu nájdete rôzne špeciálne modely takejto obuvi. Pre začínajúcich lyžiarov sú vhodnejšie pohodlnejšie modely vyrobené s rýchlym šnurovaním a členkovými sponami na ľubovoľnú úpravu šírky.

Woman,Wearing,A,Helmet,And,Glasses,On,The,Background,Of

Foto: Shutterstock

Oblečenie by malo mať viac vrstiev

Prvým a najdôležitejším pravidlom lyžiarskeho vybavenia je vrstvenie. Prečo?

Nezabudnite na rukavice a vyrazte do hôr. Vaše telo sa vám za tento relax a množstvo adrenalínu v krvi potom odvďačí nielen dobrou náladou.

Informačný servis