Slovakia

Manchester City prehral s Chelsea a musí odložiť oslavy titulu

Londýn 8. mája (TASR) - Futbalisti Manchestru City prehrali v sobotňajšom šlágri 35. kola Premier League s londýnskou Chelsea 1:2 a ešte si musia počkať na oslavy majstrovského titulu. Na čele tabuľky majú pred mestským rivalom United náskok 13 bodov, "červení diabli" odohrali o dve stretnutia menej a do konca sezóny môžu získať maximálne 15 bodov. Chelsea sa stretne so City aj vo finále Ligy majstrov v Istanbule (29. mája).

V prvom polčase opatrného duelu, v ktorom sa oba tímy sústredili na obrany, dve najlepšie v Premier League, chýbali dlho gólové šance. Timo Werner síce v 32. minúte rozvlnil sieť, no z ofsajdu. Viac vzruchu pred bránkami priniesli až záverečné minúty. Najprv sa prezentoval dobrou strelou z diaľky Hakim Ziyech, no Ederson ju vyrazil. Na druhej strane sa po chybe Andreasa Christensena dostali domáci do prečíslenia. Gabriel Jesus našiel v šestnástke Sergia Agüera, tomu lopta odskočila, no zastúpil ho dobiehajúci Raheem Sterling a rozvlnil sieť. Vzápätí Billy Gilmour fauloval v pokutovom území Jesusa, Agüero však penaltu nepremenil, keď si Edouard Mendy dal pozor na jeho "panenku".

V druhom polčase boli aktívnejší hráči Chelsea a v 63. minúte sa im podarilo vyrovnať. Cesar Azpilicueta prihral pred šestnástku Ziyechovi, ktorý si loptu prvým dotykom spracoval a druhým poslal k pravej žrdi Edersonovej bránky. Londýnčania potom v priebehu 79. až 81. minúty dvakrát rozvlnili sieť, Werner i Callum Hudson-Odoi to však dokázali z ofsajdových pozícií. V závere sa hralo vo vysokom tempe a oba tímy mohli rozhodnúť o výhre. Nakoniec sa to podarilo hosťom, keď sa v druhej minúte nadstaveného času presadil Marcos Alonso. Chelsea vďaka triumfu poskočila na tretie miesto tabuľky o bod pred Leicester, ktorý v piatok prehral s Newcastlom United 2:4.

Leeds United zvíťazil nad Tottenhamom Hotspur 3:1 a posunul sa na 9. miesto tabuľky. Domáci hráči sa ujali vedenia v 13. minúte, keď sa presadil Stuart Dallas. Hostia vyrovnali zásluhou Heung-Min Sona, no tri minúty pred prestávkou poslal Leeds do vedenia svojím 15. gólom v sezóne Patrick Bamford. V 84. minúte poistil výhru domácich Rodrigo.

Futbalisti Leedsu United sa tešia po strelení v zápase 35. kola Premier League Leeds United - Tottenham Hotspur v Londýne v sobotu 8. mája 2021.

Hráči Crystal Palace zvíťazili na ihrisku posledného Sheffieldu United 2:0 po góloch Christian Benteke a Eberechiho Ezeho a patrí im 13. miesto v tabuľke.