Slovakia

Matovičov rezort dnes večer spustí očkovaciu lotériu, pôvodne to malo byť skôr. Pozrite si, kto sa do nej môže prihlásiť

očkovaciu lotériu. Záujemcovia o očkovaciu prémiu alebo sprostredkovateľský bonus sa môžu zaregistrovať na stránke www.bytzdravyjevyhra.sk.

Ďalšie informácie poskytne ministerstvo financií v pondelok na tlačovej konferencii. Pôvodne mala byť stránka spustená už na obed o 12.00 hod., ale nakoniec k tomu nedošlo. Ministerstvo potom poobede informovalo o večernom termíne spustenia.

​"Takýmto spôsobom chceme motivovať tých, ktorí sa ešte nerozhodli očkovať a rovnako aj odmeniť ľudí, ktorí sú zodpovední," píše ministerstvo v stanovisku.

Do očkovacej prémie sa budú môcť zapojiť všetci, bez ohľadu na to, kedy a akou vakcínou sa dali zaočkovať.

Ak majú za sebou jednu dávku, do žrebovania budú zaradení jedenkrát. Ten kto už absolvoval očkovanie oboma dávkami, je do žrebovania automaticky zaradený dvakrát.

Sprostredkovateľský bonus je finančná odmena pre ľudí, ktorí motivovali iných vo svojom okolí, aby sa dali zaočkovať.

Zaočkovaná osoba sa zaregistruje na stránke, získa špeciálny kód a ten následne odovzdá tomu, kto ho na očkovanie motivoval. Sprostredkovateľ si tento kód na stránke uplatní a získa tak finančnú odmenu.

"Ministerstvo financií pripravilo tento mimoriadne náročný projekt v rekordne krátkom čase a spúšťa ho len dva týždne od podpisu legislatívy prezidentkou. Registračný systém naprojektovalo ministerstvo financií do veľkej miery vo svojej réžii a využilo naň najmä interné kapacity odborníkov na informačné technológie," dodáva Matovičov rezort.

Ďalšie informácie poskytne ministerstvo financií v pondelok na tlačovej konferencii. O konkrétnom čase Vás budeme informovať.

Ministerstvo dodalo, že registračný systém naprojektovalo do veľkej miery vo svojej réžii a využilo naň najmä interné kapacity odborníkov na informačné technológie.

Upozornilo, že projekt spúšťa len dva týždne od podpisu legislatívy prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

Football news:

Kante will miss the matches with Juventus and Southampton due to illness
Anelka on replacing Messi: Leo will never forget that Pochettino did this. You can't treat him like that
Ted Lasso is the most popular comedy about sports. The idea came from an advertisement for the Premier League, the actors do not understand anything about football at all
Koeman about Fati: We will give him more playing time, but everything depends on his condition
Ivanov has been appointed chief referee of the Sociedad - Monaco Europa League match
UEFA will appeal against the decision of the Madrid court on the Super League and apply for the dismissal of the judge
Messi - in PSG's application for the match against Manchester City