Slovakia

Miliónovú energetickú firmu vlastní majiteľ obchodu s chovateľskými potrebami. Podniká aj v poradenstve

Hoci sa aktívne a na každodennej báze venuje „malým rodinným obchodom s chovateľskými potrebami“, oficiálne figuruje aj ako majiteľ firmy dodávajúcej elektrinu a plyn do domácností s ročnými tržbami na úrovni 40 miliónov eur a ziskom v státisícoch eur. V centrálnom registri zmlúv má aj niekoľko desiatok kontraktov so štátom za státisíce eur.

Kým o biznise s krmivom a chovateľskými potrebami pre domácich miláčikov dokáže hovoriť dlhé minúty, keď sa ho pýtame na akciovku pôsobiacu v energetickom biznise, odkáže nás na e-mail. Ochotný je hovoriť iba o svojom obchode Pejskovice.

Reč je o Čechovi Alešovi Mrišovi, ktorý vlastní podľa protischránkového registra – databázy firiem obchodujúcich so štátom – spoločnosť V-Elektra Slovakia, pôsobiacu na trhu už viac ako 15 rokov. 

Komunikačná neochota súčasného majiteľa aj vyjadrenia bývalého vlastníka spoločnosti, ktorú založil v roku 2004 nemecký koncern OstElektra GmbH, však naznačujú, že skutočným vlastníkom môže byť niekto iný. 

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazujú pravú tvár Slovenska – bez toho, aby zakrývali fakty a ohýbali realitu. Každý deň vám prinášame dôveryhodné a vyvážené spravodajstvo. Vaša podpora zabezpečí, aby náš obsah ostal otvorený aj pre tých, ktorí si to nemôžu dovoliť.

Máte už konto? Prihláste sa

Football news:

Neymar is most often fouled in the top 5 leagues since the start of the season. Mane - in the top ten
Mbappe is wary of extending his contract with PSG without being able to leave the club
Lucescu says that it was he who first put Pirlo on the field in 1998. This is not quite true
Bruno on the penalty miss: I'm human, it happens. Next goal for sure
Neymar wants to extend his contract with PSG, but the club has not yet started negotiations. The player's entourage is upset about this
Referee Oliver is appointed for the Bayern - Atletico match in the Champions League. He worked on the game Everton - Liverpool
Ex-judge Halsey: I'm surprised Pickford didn't get a red card. He put van Dijk's health at risk