Slovakia

Mladého Palestínčana zastrelili izraelskí vojaci

K incidentu došlo v meste Bajtá ležiacom na západnom brehu Jordánu počas násilností, do ktorých prerástla demonštrácia Palestínčanov proti izraelskej okupácii.

Ramalláh 24. septembra (TASR) - Izraelské bezpečnostné zložky v piatok smrteľne postrelili 28-ročného Palestínčana.

K incidentu došlo v meste Bajtá ležiacom na západnom brehu Jordánu počas násilností, do ktorých prerástla demonštrácia Palestínčanov proti izraelskej okupácii, informoval izraelský denník Haarec. Dodal, že Muhammad Alí Chabísa je za posledné dva mesiace v poradí už siedmym Palestínčanom zastreleným v lokalite Bajtá.

Palestínske ministerstvo zdravotníctva dodalo, že Chabísa zomrel po zásahu ostrým projektilom do hlavy.

Bajtá býva pravidelne dejiskom demonštrácií proti izraelskej okupácii, ktoré sa často zvrhnú do potýčok medzi palestínskymi demonštrantmi a izraelskými bezpečnostnými zložkami.

Mesto Bajtá leží v blízkosti ilegálne postavenej židovskej osady Evjatar, ktorá bola začiatkom júla vysťahovaná. Na základe dohody medzi osadníkmi a izraelskými úradmi tam väčšina budov zostala, čo však vyvolalo obavy Palestínčanov, že sa osadníci jedného dňa vrátia.

Denník The Times of Israel v júli informoval, že desiatky rodín židovských osadníkov, ktorí žili v Evjatare, pred svojím odsťahovaním vztýčili na pahorku nad osadou 13 metrov vysokú Dávidovu hviezdu a transparent s nápisom "My sa vrátime", ktoré boli z mesta Bajtá ľahko viditeľné.

Izrael obsadil západný breh Jordánu vo vojne v roku 1967. Odvtedy sa v tejto oblasti usídlilo takmer 700.000 Izraelčanov. Palestínčania považujú toto územie za základ svojho budúceho nezávislého štátu. Väčšina medzinárodného spoločenstva označuje židovské osady vybudované v tejto oblasti za nelegálne a za prekážku nastolenia mieru na Blízkom východe.

Football news:

And to show what a donkey kick is in football? 50 Years ago in England they scored the best goal of the season
Sulscher on Ferguson's words about Ronaldo: We all want to see Cristiano on the pitch because of his uniqueness. But he can't play in every match
Pep on the requirement to stay on top: People judge me not by trophies, but by what will happen tomorrow
Joan Laporta: The Super League is alive, it will replace the Champions League. Juve, Real Madrid and Barcelona continue to win in the courts
Karim Benzema: Clasico remains the best match in football. It doesn't matter which players are playing
In favor of PSG, after the VAR, they awarded a penalty for playing with their hand. Perhaps Icardi had fouled before
Arsenal defender White: I don't watch football. All I want when I come home is not to think about him