logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Slovakia

Mladý Brit plánoval masovú streľbu, už má vymeraný trest

13. septembra 2019

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Londýn 13. septembra (TASR) - Na 16 rokov väzenia odsúdili v piatok v Británii 19-ročného Kylea Daviesa, ktorý bol v júli uznaný za vinného z plánovania masovej streľby a nedovoleného ozbrojovania. Informovala o tom BBC.
Davies sa prostredníctvom tzv. temného webu (dark web) pokúsil od dílera kúpiť pištoľ značky Glock 17 kalibru deväť milimetrov a strelivo v hodnote 1000 libier (približne 1126 eur).

Sudca v meste Taunton Paul Cook uviedol, že Davies "mal v úmysle ohroziť streľbou ľudské životy". Mladík ešte počas procesu pred súdom uviedol, že jeho vzormi boli dvaja strelci zo strednej školy v meste Columbine v americkom štáte Colorado, ktorí v roku 1999 zastrelili 13 ľudí, či nórsky pravicový extrémista a masový vrah Anders Breivik. Ten v júli 2011 zabil v Osle a na neďalekom ostrove Utöya 77 ľudí.

Balík s pištoľou a strelivom, ktoré si Davies cez dark web objednal, zachytili úrady v Spojených štátoch a upozornili na to svojich britských kolegov. Tí pištoľ vymenili za atrapu a balík Daviesovi doručil policajt v civile na adresu jeho trvalého pobytu. Bezprostredne po doručení balíka polícia Daviesa zatkla. Pri domovej prehliadke sa v jeho počítači našli súbory s materiálmi o masových vrahoch.

Davies všetky obvinenia odmietol a na svoju obhajobu uviedol, že pištoľ si objednal preto, aby mohol spáchať samovraždu. Ako jeden z dôkazov o jeho vine bol však súdu predložený aj zoznam, podľa ktorého si chcel Davies zakúpiť aj benzín, plynovú masku a nepriestrelnú vestu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO