logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Slovakia

Moscovici: EK zverejní prognózu pre Taliansko vo februári

Na archívnej snímke Pierre Moscovici. Foto: TASR/AP

MMF znížil odhad rastu hrubého domáceho produktu (HDP) Talianska v roku 2019 na 0,6 % z predchádzajúceho 1 %.

Brusel/Miláno 22. januára (TASR) - Európska komisia nebude komentovať prognózu Medzinárodného menového fondu (MMF), ktorý znížil odhad rastu talianskej ekonomiky v roku 2019. A dodala, že svoje revidované prognózy pre Taliansko a ostatné krajiny Európskej únie (EÚ) zverejní na budúci mesiac.

MMF znížil odhad rastu hrubého domáceho produktu (HDP) Talianska v roku 2019 na 0,6 % z predchádzajúceho 1 %. Komisia, ktorá vlani v novembri predpovedala talianskej ekonomike v tomto roku rast o 1,2 %, v utorok odmietla povedať, či túto prognózu vo februári reviduje smerom nadol.

"Komisia o niekoľko týždňov prehodnotí svoje vlastné prognózy nielen pre Taliansko, ale pre celú EÚ," povedal eurokomisár pre hospodárske a menové záležitosti Pierre Moscovici v utorok novinárom v Bruseli.

Nové štvrťročné prognózy sa očakávajú 7. februára.

Taliansky denník La Repubblica však v utorok napísal, že Európska komisia zníži prognózu hospodárskeho rastu Talianska v roku 2019 na 0,6 %, alebo aj "mierne" viac. Domnieva sa však, že nová prognóza bude zodpovedať aktuálnym odhadom HDP Talianska, ktoré uverejnili talianska centrálna banka a Medzinárodný menový fond.

Talianska vláda pritom očakáva tento rok nárast HDP o 1 %.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.

Themes
ICO