Slovakia

Na alkohol zabudnite aj na kolobežke, pripomína polícia

Osoby na elektrickej kolobežke nie sú považované za chodcov, ale za vodičov nemotorového vozidla, u ktorého na pohon slúži okrem ľudskej sily aj pomocný motorček. Foto: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

Policajti upozorňujú, že osoby na elektrickej kolobežke nie sú považované za chodcov, ale za vodičov nemotorového vozidla poháňaného ľudskou silou a pomocným motorčekom.

Bratislava 13. júla (TASR) - Bratislavskí dopravní policajti vyšetrujú dopravnú nehodu, ku ktorej došlo v sobotu 11. júla v mestskej časti Petržalka.

Podľa doterajších informácií 44–ročný muž viedol elektrickú kolobežku po chodníku na Romanovej ulici, pričom sa jej vedeniu plne nevenoval, stratil rovnováhu, spadol na zem a utrpel zranenie, ktoré mu na mieste ošetrili privolaní záchranári. Policajti mu v dychu namerali 2,04 promile alkoholu. Informujú o tom bratislavskí policajti na sociálnej sieti.

Policajti upozorňujú, že osoby na elektrickej kolobežke nie sú považované za chodcov, ale za vodičov nemotorového vozidla poháňaného ľudskou silou a pomocným motorčekom. Vodiči elektrických kolobežiek preto nesmú byť pod vplyvom alkoholu. Úplný zákaz požitia alkoholu neplatí iba v prípade jazdy v obci či meste, alebo na ceste vyhradenej pre cyklistov. "Aj v tomto prípade však nesmie hodnota alkoholu v krvi presiahnuť 0,5 promile," uviedla polícia.

"Aj na elektrických kolobežkách je potrebné dodržiavať všetky pravidlá cestnej premávky. Jazdite s rozumom a rešpektom k svojmu okoliu," pripomínajú policajti.

lum liv

Football news:

Coach Of Brentford: We went from a mid-level team to the third team of the season. This is an incredible achievement
Burnley are not going to sell Tarkowski for less than 50 million pounds
Lester wants to rent Trincou at Barca with the obligation of ransom for 50 million pounds
Scott Parker: Fulham have a lot to progress. And I am happy about it
Manchester United are threatening to pull out of negotiations for Sancho if Borussia do not reduce the price from 120 million euros
Cesc about Casillas: You are a mirror to look into
Lone mascots are another symbol of the year