logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Slovakia

Na parkoviská si musíme požičať

Zbilancujme váš prvý rok. Nástup do funkcie bol taký, ako ste si predstavovali?
Výrazne sme robili na knihe Plán Bratislava a ukázalo sa, že to je dokument, ktorý nám veľmi pomáha. Celý čas, keď sme ho robili, som žiadal našich expertov, aby nemali žiadne ružové okuliare. Poznali sme legislatívne procesy, takže keď sme chceli niečo dosiahnuť, museli sme to mať vymyslené tak, aby to bolo možné. Tým sa riadime a v tomto nás neprekvapilo veľa vecí. Ale prekvapilo nás, že sme mesto nenašli v dobrom stave.


Z finančného hľadiska?
Nie len z finančného, ale aj z toho, aké míny nás tu čakali. Nejaké nedoriešené veci boli v mestských firmách. Ťažká situácia z ľudskej stránky bola aj na magistráte, demotivovaní ľudia. Prvý rok sme strávili v takom krízovom manažmente.


Bývalý primátor Ivo Nesrovnal v rozhovore pre HNtelevíziu pred mesiacom povedal, že mesto nechal v dobrej finančnej kondícii a vy preto máte čas riešiť námestia a červené stoličky na nich. S týmto jeho tvrdením súhlasíte?
Nesúhlasím.


Aký najväčší problém ste našli v mestských podnikoch?
Čerešničkou na torte je, že náš kontrolór dostal konečne dáta a zistil šialené veci v Bratislavskej vodárenskej spoločnosti. Nehospodárili s autami, ktoré si spoločnosť prenajímala od Infra Services, teda svojej firmy, kde vlastní 51 percent. Robilo sa to takým spôsobom, že za štyri roky zaplatila navyše, alebo mimo trhového prenájmu, 4

Themes
ICO