Slovakia

Nemeckí policajti dostali vyše dva roky väzenia za zneužitie ženy

Súd vo svojom verdikte pripustil, že pohlavný styk s policajtmi mohla iniciovať dotknutá žena, zrejme tak však urobila len zo strachu.

Erfurt 13. júla (TASR) - Na väzenské tresty v trvaní dvoch rokov a troch mesiacov odsúdili v pondelok dvoch policajtov, ktorých usvedčili zo sexuálneho zneužitia ženy. Informovala o tom agentúra DPA.

Odsúdení policajti boli uznaní z vinných zo zneužitia ženy poľského pôvodu, ktorú podozrievali z toho, že má falošné doklady.

K incidentu došlo vlani v septembri v durínskom meste Marlishausen, keď policajti v rámci vyšetrovania prípadu prišli do ženinho domu.

Podľa sudcu sa policajti svojím konaním dopustili zneužitia svojich právomocí a poškodili dobré meno policajného zboru.

Súd vo svojom verdikte pripustil, že pohlavný styk s policajtmi mohla iniciovať dotknutá žena, zrejme tak však urobila len zo strachu. Policajti sa môžu proti rozsudku ešte odvolať, píše DPA.

Obaja muži vo veku 23 a 28 rokov boli pôvodne obvinení zo znásilnenia s priťažujúcimi okolnosťami, prokuratúra však neskôr toto obvinenie stiahla.

Football news:

Pedro said goodbye to Chelsea: it Was an honor to play for the club and be a member of a big family
Tammy Abraham: Lewandowski is the best striker in the world
Dinamo Brest will play Astana, Celtic will play CR Reykjavik in the 1st round of Champions League qualification
Ronaldo can move to PSG. Mendes communicated with Leonardo (Foot Mercato)
De Ligt will miss 2-3 months due to shoulder surgery
Nagelsmann about the comparisons with Pep, Mourinho and Klopp: They are much more successful. I didn't win anything of note
Pochettino can take charge of Roma (As)