logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Slovakia

Nemecko v pozore: Nález bomby vyhnal z domov tisíce ľudí, potom prišiel šok

Ľudí evakuovali v dôsledku nálezu predmetu, o ktorom sa predpokladalo, že ide o bombu z druhej svetovej vojny. Informovala o tom agentúra DPA. Hovorca mesta v nemeckej spolkovej krajine Dolné Sasko povedal, že podozrenie z nálezu bomby z čias druhej svetovej vojny sa nepotvrdilo. Aký predmet sa presne na stavenisku v Göttingene našiel, úrady neuviedli.

Odborníci na odstraňovanie výbušnín na základne prvého preskúmania uviedli, že predmet je nevybuchnutou bombou z obdobia druhej svetovej vojny. Následne mesto vyhlásenie v tejto záležitosti upravilo. Krátko po 14.00 h SELČ uviedlo, že po dôkladnom prešetrení vyhlásili oblasť za bezpečnú. Incident ovplyvnil vlakovú dopravu.

Pred dvoma rokmi po nájdení britskej bomby s hmotnosťou 1,4 tony evakuovali vo Frankfurte nad Mohanom 65.000 ľudí - išlo o najväčšiu akciu tohto druhu od roku 1945. V Nemecku sa i 74 rokov po ukončení druhej svetovej vojny každoročne nájdu stovky nevybuchnutých bômb z rozsiahleho leteckého bombardovania.

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO