Slovakia

Nesplniteľná požiadavka ich takmer pripravila o peniaze. S čím sa musia vyrovnať festivaly?

Pandémia koronavírusu tvrdo dopadla aj na oblasť kultúry. Rušili a presúvali sa predstavenia, koncerty a festivaly a ľudia prichádzali o prácu.

Na optimizme im nepridával ani postoj štátu. Často nebolo vôbec jasné, za akých pravidiel sa bude môcť akcia konať a či sa vôbec bude môcť konať.

Rozprávali sme sa s riaditeľkou festivalu Divadelná Nitra Darinou KÁROVOU.

Na základe jej rozprávania sme sa pokúsili zmapovať, s čím sa musel tento rok vyrovnať nielen nitriansky divadelný festival.

Za dvadsaťdeväť rokov existencie sa im to takmer vôbec nestalo. Aj preto vždy prežívala Darina Kárová a jej tím výpadok čo i len jedného predstavenia z festivalu ako malú tragédiu.

Pri organizovaní tohto ročníka sa však museli naučiť mávnuť rukou. Program sa pod náporom pandémie totiž rozsypával tak rýchlo, že banovať za jedným predstavením vlastne ani nebol čas. Záchranu potreboval celý festival.

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazujú pravú tvár Slovenska – bez toho, aby zakrývali fakty a ohýbali realitu. Každý deň vám prinášame dôveryhodné a vyvážené spravodajstvo. Vaša podpora zabezpečí, aby náš obsah ostal otvorený aj pre tých, ktorí si to nemôžu dovoliť.

Máte už konto? Prihláste sa

Football news:

Milan - the first club to have 3 players born after January 1, 1999 scored in a Europa League/Champions League match
Zenith is necessary to protect the Semak. He can become as much of a legend as Semin is to Loco. Sabitov about the coach of St. Petersburg
Morelos scored the 21st goal in European competition for Rangers, repeating Mccoist's record
Tottenham were the first Premier League clubs to lose in the European Cup season
Arsenal have not conceded at home for the first time since July 1. Goalkeeper Runarsson made his debut for the Londoners
Sandro Tonali: Milan on the crest of a wave. The Rossoneri shirt is pressing, but I'm getting in shape
Kadyrov's adviser hit the judge in the groin, and his son was dismissed from Akhmat and banned for three years. At first they all denied