Slovakia

Nezastaviteľná Kloppova družina úradovala: Liverpool v šlágri prevalcoval Manchester City

V lige sú tak stále bez prehry a na čele tabuľky majú po 12. kole už osembodový náskok.

Najskôr sa presadil prudkou ďalekonosnou strelou k žrdi v 6. minúte Fabinho, keď krátko predtým reklamovali hostia na druhej strane ihriska ruku Trenta Alexandra-Arnolda vo vlastnej šestnástke. O chvíľu neskôr po rýchlom útoku domácich Andrew Robertson zacentroval z ľavej strany a Salah zvýšil na dvojgólový rozdiel.

Sadio Mané na začiatku druhého polčasu zvýraznil náskok domácich na 3:0 hlavou po centri Jordana Hendersona. Hráči City sa tlačili dopredu, ale už iba znížili v 78. minúte zásluhou Bernarda Silvu. Liverpool tak na Anfielde zaznamenal v "zápase jesene" cenný triumf a tabuľku vedie už o osem bodov pred dvojicou Leicester City a Chelsea Londýn. Manchester City je po tretej ligovej prehre v sezóne na štvrtej priečke s mankom deväť bodov na Liverpool.

Wolverhampton vyhral nad Aston Villou 2:1. Súper bratislavského Slovana v skupine Európskej ligy nenašiel v lige premožiteľa už v siedmich zápasoch za sebou a v tabuľke sa posunul na 8. miesto.

Prvý gól Wolves zaznamenal na konci prvého polčasu vydarenou strelou spoza šestnástky po nacvičenom signále Ruben Neves, v 84. minúte náskok poistil Raul Jimenez. Aston Villa v nadstavenom čase už iba skorigovala skóre zásluhou Trezegueta.

Manchester United si doma poradil Brightonom 3:1, keď si dvojgólový náskok vypracoval už v prvom polčase. United sú v tabuľke na siedmej priečke, o skóre pred Wolverhamptonom.