Slovakia

Ochranné rúška prudko zvýšili tržby módnej spoločnosti van Laack

Spoločnosť van Laack vyrába v súčasnosti zhruba 15 miliónov textilných rúšok mesačne, ktoré predáva od Grécka po Portugalsko.

Mönchengladbach 28. novembra (TASR) - Naskočenie na produkciu ochranných rúšok a ďalších výrobkov na ochranu pred novým koronavírusom výrazne potiahlo počas pandémie tržby nemeckej módnej spoločnosti van Laack. Firma teraz očakáva, že práve vďaka rúškam a iným výrobkom z tejto oblasti bude mať za súčasný finančný rok zhruba dvojnásobne vyššie tržby než za rok predtým.

"Očakávame, že vďaka predaju viac než 100 miliónov rúšok a zhruba 12 miliónov plášťov vzrastú naše tržby v súčasnom finančnom roku na takmer dvojnásobok," povedal šéf módnej spoločnosti Christian von Daniels v rozhovore pre sobotňajšie vydanie nemeckého denníka Rheinische Post, ktorý zverejnila agentúra DPA.

Spoločnosť van Laack vyrába v súčasnosti zhruba 15 miliónov textilných rúšok mesačne, ktoré predáva od Grécka po Portugalsko. Podľa Danielsa viacerí konkurenti v módnom priemysle nevyužili šancu ponúknutú zavedením povinnosti mať ústa a nos prekryté.

"Len v 1. polroku 2020 minuli Nemci na rúška na obyvateľa zhruba 53 eur, zatiaľ čo na košele to bolo za celý rok 2019 v priemere iba 26,50 eura. Vzhľadom na to môžem povedať, že rúška sa ako produkt v tomto biznise mimoriadne podcenili," dodal.

Navyše prezentovaním sa "v rúškovom biznise" vzrástol dopyt aj po ďalších výrobkoch módnej spoločnosti. "Značka van Laack zaznamenáva v súčasnosti nebývalý záujem," uviedol Daniels s tým, že je to vidieť v rámci online obchodov. Iba za október vzrástli tržby z online obchodov v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka o 80 %.

Šéf módnej spoločnosti si je vedomý toho, že biznis s ochrannými rúškami nepotrvá večne. "Bolo by však vhodné, keby sa takáto forma hygieny aj do budúcnosti udržala na určitej úrovni a ochranné rúško malo svoje miesto ako doplnok v dámskej kabelke alebo v pánskom kufríku," dodal Daniels.

Football news:

Ex-CSKA forward Denis Popov has been appointed head coach of SKA Rostov
Solskjaer after 1-2 with Sheffield: Manchester United have no time to feel sorry for themselves. Saturday's match with Arsenal
Brother Chalova moved to the Serbian Subotica
Barcelona will not sign Garcia in the winter due to financial problems
Rodgers on the draw with Everton: It was unlucky that Leicester did not score the second goal
Ancelotti on 1-1 with Leicester: I don't remember Hames scoring with a right before
Andrea Pirlo: In my 1st season at Juve, we were behind Milan, but we took the title. Everything depends on us