Slovakia

Odstrihnutý od zvyšku sveta: Assange, ukrývajúci sa na ekvádorskej ambasáde, stále nemá internet

Woman receiving

Podľa Espinosaovej Assange nedodržiava dohodu, že nebude zasahovať do politiky iných krajín. "Nateraz mu teda nie je umožnený prístup na internet," povedala šéfka ekvádorskej diplomacie.

Ekvádor zakázal Assangeovi koncom marca prístup na internet, pretože svojím správaním v podobe zverejňovania príspevkov na sociálnych médiách ohrozoval dobré vzťahy, ktoré táto krajina má s Britániou, zvyškom EÚ a inými krajinami. Ekvádor poskytol 46-ročnému Austrálčanovi politický azyl po tom, ako v júni 2012 našiel útočisko na ekvádorskom veľvyslanectve v britskej metropole.

Quito mu poskytlo ochranu preto, že mu vtedy v súvislosti s údajným znásilnením hrozilo vydanie na stíhanie do Švédska. Zároveň mu potenciálne hrozilo aj vydanie zo Švédska do USA, kde by ho zrejme čakal prísny trest v spojitosti so zverejňovaním amerických tajných dokumentov na stránke WikiLeaks. Assangeovi hrozí aj zatknutie v Británii, kde porušil podmienky kaucie.

Football news:

Luis Garcia: Messi shows something new every year. I can easily imagine that he will play until 2025
Klopp on Henderson's injury: I don't know for sure yet, something's wrong with my knee. All we know is that it's not a small thing
Pavlyuchenko is seventh in the ranking of Tottenham's best forwards in the 21st century. Kane is the first (Squawka)
Manchester City made 93.7% of accurate passes in the match against Newcastle. This is an APL record
Ole Gunnar Solskjaer: 16 games unbeaten give confidence, but it is not something that Manchester United should aspire to
Havertz wants to go to Chelsea, he likes the project. Werner persuades him to go
Real Madrid has received almost 250 million euros from sales of Academy students over the past 4 years