logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Slovakia

Odvážna babička Mária jazdí na štvorkolke: Namiesto prilby používa červenú šatku

Keď sa zjaví na ceste s vejúcou šatkou na hlave a v tradičných sukniach, pôsobí trochu ako zjavenie, pretože na štvorkolkách jazdia najmä mladí. Ľudia ju obdivujú, čo v tomto veku dokáže, a ona je veľmi spokojná, že jej štvorkolka uľahčuje život.

„So šoférovaním mám dlhoročné skúsenosti. Bola som prvá v okrese, čo šoférovala auto v sukniach. Stará škodovka však doslúžila a nemala som na čom jazdiť. Videla som, že sused kúpil manželke úplne malú štvorkolku, aby mohla voziť dieťa do školy. Tak si vravím, čo som ja horšia? To by som zvládla aj ja. Doviezli mi ju z Komárna. Malú však už nemali, tak mi priviezli takúto,” vraví Mária, ktorá bola najskôr nahnevaná, že má takú veľkú opachu.

„Teraz som však veľmi spokojná. Je to stabilné a bezpečné,” teší sa východniarka, ktorá nemá obavy o svoju bezpečnosť. „Jazdím pomaly. Vždy dávam pozor, čo okolo mňa ide sprava aj zľava. Nehody sa mi našťastie vyhýbajú,” s úsmevom prezradila čiperná babička, ktorá na štvorkolke pomáha aj svojmu okoliu.

„Ženy z dediny mi závidia, že nemusím vláčiť veci z obchodu peši. Takže veľakrát priveziem nákup aj im,” skromne podotkla Mária, ktorá ani netuší, že vlastní stroj značky Loncin a aké sú jeho parametre. „Viem len toľko, že štvorkolku vyrobili v Číne. To mi stačí. Keď na ňu sadnem, mám pocit, ako keby mi narástli krídla. Budem jazdiť dovtedy, kým mi bude slúžiť zdravie,” uzavrela nebojácna dôchodkyňa.

Themes
ICO