Slovakia

Orbánov človek po orgiách vystúpil z Fideszu

Odchod politika zo strany, ktorú ešte za bývalého režimu v roku 1988 spoluzakladal, potvrdil sám predseda Fideszu Viktor Orbán.

„To, čo kolega poslanec József Szájer spravil, je nezlúčiteľné s hodnotovým systémom nášho politického spoločenstva,“ povedal Orbán pre provládny denník Magyar Nemzet. „Na jeho tridsaťročnú prácu nezabudneme a nepoprieme ju, ale jeho skutok je neprijateľný a neobhájiteľný. Po tom, čo sa stalo, prijal jediné správne rozhodnutie, keď sa ospravedlnil, vzdal sa mandátu v Európskom parlamente a vystúpil z Fideszu. Jeho rozhodnutie sme vzali na vedomie,“ dodal premiér.

Szájera zadržala polícia v Bruseli v piatok večer, keď sa po odkvapovej rúre pokúšal uniknúť z bytu, kde sa homosexuálne orgie konali.

Predstaviteľ národno-konzervatívnej strany cez víkend rezignoval na mandát europoslanca. Špekulovalo sa, prečo v Bruseli po šestnástich rokoch pôsobenia k 31. decembru kon­čí.

Všetko sa vyjasnilo až v utorok, keď belgické médiá informovali o jeho zadržaní na večierku homosexuálov, kde bolo okolo 25 ľudí. Išlo o porušenie protipandemických opatrení. Na mieste sa našli aj drogy. Szájer sa v rovnaký deň priznal. Ospravedlnil sa svojej rodine i voličom za to, že porušil pravidlá týkajúce sa šírenia nákazy. Tvrdí však, že s drogami, ktoré polícia našla v jeho ruksaku, nemá nič spoločné.

Szájerova manželka Tünde Handóvá, s ktorou má dospelú dcéru, pôsobí ako sudkyňa maďarského ústavného súdu.

Szájer je považovaný za hlavného tvorcu maďarskej ústavy z roku 2011, ktorá inštitúciu manželstva vymedzila ako zväzok muža a ženy, čím vylúčila možnosť sobášov osôb rovnakého pohlavia. O základnom zákona, ktorý do popredia stavia tradičnú rodinu a konzervatívne hodnoty, Szájer svojho času povedal, že bola napísaná na jeho iPade.

Football news:

Berbatov on Bale: He will be returned to Real Madrid if he does not start to show the level that Mourinho expects
Pogba's time at Manchester United is running out again. The club did not buy a top player, but a beautiful story for social networks, Paul lost the battle for influence to Brun
Roma made an extra substitution in the Italian Cup match. The club faces a technical defeat
The Premier League is investigating the transfer of Snodgrass to West Brom. West Ham banned him from playing against them at the sale
Football has broken into Fortnite. The game will host the Pele Cup, add the uniforms of Man City, Juventus and Milan, and a legendary celebration
Shalimov about Miranchuk: Atalanta is an ideal team for him. Don't go anywhere
Agent about Wendel in Zenit: A risky deal, may not be justified