Slovakia
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Petržalskí seniori majú na Osuského novú klubovňu

Zdroj: I.J.

Nová petržalská klubovňa seniorov otvorila svoje brány začiatkom októbra, od otvorenia sa teší záujmu seniorov, pre ktorých sú pripravené tematické dni zamerané na šport, kreativitu, tanec, spev, tvorivosť a množstvo iných zaujímavých aktivít.

Na staré kolená si každý zaslúži rešpekt a pokoj. "A keďže si to uvedomujeme aj v našej samospráve - o to viac v mesiaci, ktorý je venovaný úcte k starším - snažíme sa vnímať potreby seniorov a najmä skutočnosť, že pandémia ich odrezala od možnosti socializácie. Preto sme sa im v spolupráci s kolegami z Univerzity tretieho veku Ekonomická univerzita v Bratislave rozhodli pod záštitou nášho starostu Jána Hrčku poskytnúť naozaj kvalitný priestor," informovala mestská časť Petržalka.

Úplne nová Petržalská klubovňa seniorov otvorila svoje brány začiatkom októbra. Netrvalo dlho a už sa teší prvým návštevníkom, ktorí si jej prínos podľa slov samosprávy pochvaľujú. Ako hovorí jej manažérka pani Janka Chládecká, seniori potrebujú systém a pravidelnosť. Preto jej zamestnanci pripravujú pre seniorov tematické dni zamerané na šport, kreativitu, tanec, spev, tvorivosť a množstvo iných zaujímavých aktivít.

"Sme veľmi radi, že naši seniori môžu konečne tráviť voľný čas v dôstojných priestoroch a v príjemnej spoločnosti rovesníkov," dodala samospráva s tým, že nová klubovňa je otvorená počas pracovných dní od 10:00 do 16:00 a okrem petržalských seniorov rada privíta i návštevníkov z iných mestských častí. 

(nc)