Slovakia

Policajti v Nitrianskom kraji mali plné ruky práce: Zadržali nelegálnych migrantov z Indie a Afganistanu

Podľa zistení polície mal 40-ročný muž na vozidle, ktoré si požičal v Maďarsku, nelegálne previezť z Maďarska cez Slovensko do Rakúska piatich Indov. Vybral si hraničný priechod v Štúrove.

"Krátko po polnoci auto zastavili policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru v Gbelciach v okrese Nové Zámky. Nasledoval štandardný postup, prípad prevzal vyšetrovateľ národnej jednotky a po vykonaných úkonoch vzniesol obvinenie," informovala Polícia SR na sociálnej sieti.

Za prevádzačstvo hrozí väzenie na sedem až desať rokov. Vyšetrovateľ zároveň predložil prokurátorovi návrh na vydanie podnetu na vzatie obvineného do väzby. Kým sa rozhodne, čo bude ďalej s cudzincami, pobudnú na útvare policajného zaistenia pre cudzincov s cieľom ďalšieho konania.

Ďalších troch cudzincov zadržala polícia v objekte firmy nachádzajúcej sa v Tesárskych Mlyňanoch v okrese Zlaté Moravce. Vodič ich objavil pri vykládke nákladného motorového vozidla a okamžite privolal políciu. Policajti zistili, že cudzinci vo veku od 18 do 23 rokov pochádzajú z Afganistanu, nie sú držiteľmi cestovného dokladu a nevedia preukázať oprávnenosť svojho pobytu na území SR, respektíve schengenského priestoru žiadnym platným dokladom k pobytu.

"Policajti po vykonaní administratívnych úkonov odovzdali cudzincom rozhodnutie o administratívnom vyhostení, čo znamená, že boli z územia SR vyhostení so zákazom vstupu na územie SR aj na územie všetkých členských štátov na dobu troch rokov," informovala polícia.

Football news:

Juventus are set to sign Chiesa. To do this, the club wants to part with Khedira, Bernardeschi and Douglas Costa
Mido: I'm waiting for Koeman's reaction to Messi's words. He insisted on my departure when I spoke about Ajax
Suarez took number 9 at Atletico. It belonged to Morata
Moyes will manage West ham from home against Wolverhampton
Morata on Ronaldo: we all know what kind of player he is. He is happy that I am at Juventus
Ole Gunnar Solskjaer: Making players happy is not my job. I have to let out those who will achieve results
Unai emery: Messi was and will remain the best player in the world