Slovakia

Prepĺňaný motor majú dnes takmer VŠETKY nové autá: TOP 5 vecí, ktoré s ním určite NEROBTE!

Pred niekoľkými rokmi sa osádzali len zriedkavo, no dnes už sú súčasťou prevažnej väčšiny moderných agregátov. Reč je o čoraz rozšírenejších turbodúchadlách. Mnohí však nevedia, ako sa k nim majú správať.

Turbomotory dnes patria medzi štandardné agregáty nachádzajúce sa pod kapotou nielen veľkých a športových, ale aj malých mestských automobilov. Tieto pohonné jednotky sú síce spravidla objemovo menšie ako staré „atmosféry“, no ich výkon je väčší. Klasické atmosférické motory už pod kapotou väčšiny bežných áut len tak nenájdeme, aj napriek ich jednoduchšej konštrukcii.

Komplikovanejšia technická stránka je dôvod, prečo by ste sa mali k turbomotorom správať citlivejšie než ku klasickým atmosférickým motorom. Mnohí majitelia si s tým ale hlavu netrápia, no neskôr sa čudujú, prečo má ich agregát vybavený turbodúchadlom neustále problém. S technickou zložitosťou totiž prichádzajú aj starosti o údržbu ďalších komponentov, ktoré sú náchylné na poškodenie.  Poďme sa pozrieť na pár tipov, ako si nezničiť svoj turbomotor.

Football news:

Conte on 4:3 with Fiorentina: impressed with Inter's attack. We didn't have enough balance, we paid for it
Zidane about 3:2 with Betis: real can get better and will. A difficult game, but we believed in winning until the end
Dest said goodbye to the Ajax players and will fly to Barcelona today (Gerard Romero)
Vidal made his debut for Inter in the match against Fiorentina
Barcelona will only consider Zinchenko if Firpo leaves
The referee after VAR for a foul on Jovic removed defender Betis Emerson
Lampard replaced Kepu, but got 0-3 from West Brom in the first half. Then Chelsea got together and gave a comeback of the weekend: only the pupils scored