Slovakia

Pri havárii vrtuľníka zahynul francúzsky miliardár Olivier Dassault

Francúzsky miliardár a poslanec Olivier Dassault dnes prišiel o život pri havárii vrtuľníka v blízkosti letoviska Deauville v Normandii na severozápade krajiny.

S odvolaním sa na parlamentné zdroje a vyšetrovateľov to uviedla agentúra AFP. "Olivier Dassault miloval Francúzsko. Bol kapitánom priemyslu, poslancom, miestnym radným, dôstojníkom v zálohe vojenského letectva. Za svojho života neustále slúžil vlasti a uplatňoval pri tom svoje prednosti. Jeho náhla smrť je veľkou stratou. Myšlienkami sme s jeho rodinou a jeho blízkymi," napísal na Twitteri prezident Emmanuel Macron.

Olivier Dassault bol synom priemyselníka Serga Dassaulta, ktorý zomrel pred tromi rokmi ako jeden z najbohatších Francúzov, a vnukom Marcela Dassaulta, známeho konštruktéra a výrobcu lietadiel.

Vlani ho časopis Forbes zaradil na 361. priečku v rebríčku najbohatších ľudí na svete, spolu s jeho dvoma bratmi a sestrou. Imanie každého súrodenca Forbes odhadol približne na päť miliárd eur.

Olivier Dassault, ktorý bol vojenským pilotom a mal aj doktorát z informatiky, pôsobil aj v politike - najprv na parížskej radnici, neskôr vo francúzskom parlamente.

Kvôli hrozbe konfliktu záujmov svojho času odstúpil z pozície šéfa dozornej rady v skupine Dassault. Do rodinného impéria patrí výrobca lietadiel Dassault Aviation alebo softvérová spoločnosť Dassault Systemes. K jeho vášňam patrila hudba a fotografovanie, bol autorom 13 publikácií.

Football news:

What did we learn about Super League on Monday? Bayern and Borussia will not be there, the players and coaches have not been told anything
Milner on Super League: The players do not have the right to vote. The current system is very good
Leeds striker Bamford on Super League: This is wrong, we are in shock. The noise is startling. Sorry it doesn't work that way with racism
Klopp on Liverpool in the Super League: I'm used to the owners making decisions without me. I feel responsible for the club's relationship with the fans
Non-Super League clubs are promised 400 million euros in solidarity payments. From the Champions League they receive 140 million
Milner on Super League: I don't like it. I hope it won't happen
Leeds tweet about 1-1 with Liverpool: Equalized in the match against a Super League team in the end