logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Slovakia

Prvé sneženie spôsobilo v Maďarsku meškania vlakov a nehody na cestách

V Nyíregyháze v Sabolčsko-satmársko-berežskej župe sa zrazil mikrobus s osobným autom a museli zasahovať hasiči.

Budapešť 2. decembra (TASR) - Sneženie, ktoré v pondelok po polnoci zasiahlo najmä sever Maďarska, spôsobilo väčšie množstvo dopravných nehôd na cestách. Podľa spravodajského servera Híradó.hu sa nehody na šmykľavých cestách skončili bez vážnejších následkov, avšak v železničnej doprave pre sneženie meškali vlaky aj 80 minút.

Cesty na západe a juhu Maďarska sú po daždi so snehom mokré, na severe, východe a v strede krajiny sú po snežení z rôznou intenzitou cesty pokryté snehom či kašovitou vrstvou snehu.

V Nyíregyháze v Sabolčsko-satmársko-berežskej župe sa zrazil mikrobus s osobným autom a museli zasahovať hasiči. Na diaľniciach M3 a M6 narazili vozidlá do zvodidiel a v Peštianskej župe pri Budakeszi sa prevrátilo malé nákladné auto. V Rábsko-mošonsko-šopronskej župe pri obci Máriakálnok zbehlo z vozovky a narazilo do stromu osobné auto.

Železničiari majú problémy s výhybkami na budapeštianskej Západnej stanici (Nyugati pályaudvar), preto viaceré vlaky meškali. Najväčšie problémy zaznamenali štátne železnice MÁV na tratiach Budapešť – Vác – Szob, Budapešť – Vácrátót – Vác, Budapešť - Lajosmizse a Budapešť – Cegléd – Debrecín, kde vlaky meškali od 30 do 80 minút.

(spravodajca TASR Ladislav Vallach)

Themes
ICO