Slovakia

Rakúska lyžiarka Liensbergerová sa teší na Jasnú

Rakúska lyžiarka Katharina Liensbergerová, archívna snímka. Foto: TASR - Martin Baumann

Čerstvá dvojnásobná majsterka sveta z Cortiny d'Ampezzo už dorazila do dejiska víkendového podujatia, no svah si ešte nestihla vyskúšať.

Jasná 4. marca (TASR) - Rakúska lyžiarka Katharina Liensbergerová sa už nevie dočkať pretekov Svetového pohára v Jasnej a verí, že sa jej v slovenskom stredisku podarí zabojovať o dobré umiestnenia.

Čerstvá dvojnásobná majsterka sveta z Cortiny d'Ampezzo už dorazila do dejiska víkendového podujatia, no svah si ešte nestihla vyskúšať. "Som tu prvýkrát, veľmi sa mi tu páči. Dnes som sa bohužiaľ nedostala na trať, ale pozrela som si ju zospodu a vyzerá super. Teším sa, že si ju zajtra vyskúšam a samozrejme aj na preteky v sobotu a v nedeľu," uviedla pre oficiálny kanál organizátorov podujatia.

Svetová šampiónka v slalome a paralelnej súťaži ešte nestihla poriadne spracovať svoje úspešné vystúpenie z Cortiny, kde získala aj bronz v obrovskom slalome: "Čas na to budem mať pravdepodobne až po sezóne, ale odniesla som si odtiaľ veľa krásnych spomienok. Mala som naozaj dobrú predsezónnu prípravu, i keď to nebolo vždy ľahké kvôli koronavírusovým obmedzeniam. Ale som rada, že som sa dostala na správnu cestu a veľa vecí sa mi podarilo."

V Jasnej sa v sobotu uskutoční obrovský slalom a v nedeľu klasický slalom. Dvadsaťtriročná Liensbergerová je špecialistka na tieto disciplíny a v priebežnom hodnotení SP v slalome jej patrí druhá priečka za Slovenkou Petrou Vlhovou. "Petra tu bude určite veľmi silná. Vždy vo všetkom ide naplno a je mi jasné, že ak chcem byť na popredných priečkach, musím ísť aj ja na sto percent," uviedla Liensbergerová, ktorá verí, že slovenskí fanúšikovia lyžovania budú okrem domácej favoritky podporovať aj ju: "Dúfam, že áno a že si tu nejakých nájdem. Verím, že mi budú držať palce, podporia ma a ja vydám zo seba všetko."

Football news:

Ancelotti's 2-2 win over Tottenham: One of Everton's best home games. The fate of entering the European Cup will be decided in the last game
Mourinho on Pogba's words about him: I don't care what he says. Not Interesting
Mourinho on Everton penalty: No comment. Having experience, I just laugh at such moments
Kane came out on the 7th place in the list of the best scorers of the Premier League. He has 164 goals
Yaya Toure sent Guardiola a letter of apology: I am waiting for a very long time for a response
Marcelino on the Spanish Cup: You can't win against Barca without suffering. They are used to winning finals
Koeman on the future: It's strange to have to answer such questions. We had a 19-match unbeaten streak