Slovakia

Rastie vo vašom okolí táto rastlina? Nahláste ju, musí sa zlikvidovať

Zdroj: Mestské lesy v Bratislave

Ak registrujete vo svojom okolí, konkrétne v bratislavskom lesoparku a najmä pri vode, rastlinu na obrázku, konajte a nahláste jej výskyt. Je to invázny druh, ktorý vytláča našu pôvodnú zeleň.

Na obrázku je krídlatka japonská, invázna, u nás nepôvodná rastlina. "Nájdete ju najčastejšie v blízkosti potokov, kde vytvára husté porasty. Je schopná vyrásť viac ako jeden meter za mesiac a vďaka rýchlemu šíreniu vytláča pôvodné druhy rastlín, čo je aj dôvodom, prečo je nežiadúca. Jedovatá nie je, naopak mladé výhonky sa v Ázii bežne konzumujú a využíva sa aj ako liečivo. Dá sa využiť napríklad aj na „rebarborový“ koláč," informovala organizácia Mestské lesy v Bratislave na sociálnej sieti.

A čo teda robiť, ak krídlatku japonskú objavíte v bratislavskom lesoparku? Nahláste ju na mestské lesy,  Môžete tak urobiť emailom na info@mlba.sk s predmetom „krídlatka“ a miesto výskytu vyznačte na mapke, ideálne aj priložte aj foto. Hranice lesoparku nájdete TU. 

Zdroj: Mestské lesy v Bratislave

​Krídlatka japonská.

(ms)

Football news:

Haji resigned as Viitorul's coach
Karim Benzema: Ronaldo's Game made me love football
Sanchez will break his contract with Manchester United and leave for Inter for free. It will receive 7 million euros a year
Lautaro Martinez: we will Continue to do everything possible for Inter
Albert Ferrer: Barca need to become independent of Messi. Others should play more
Conte on rumors about Juve: I will sue whoever wrote this, as well as the editor-in-chief of this newspaper
Aubameyang on the failure of the FA Cup: That's how we do it