Slovakia

Rodičia, pozor! Internetom sa šíri smrteľná výzva: Chlapec na to pekelne doplatil

Ako uvádza portál New York Post, iba 12-ročný chlapec z Colorada v USA sa zúčastnil šialenej výzvy s názvom „Blackout Challenge“, ktorá sa šíri na sociálnych sieťach ako napríklad TikTok. Úlohou ľudí je spraviť obrovské bláznovstvo, ktoré však napriek tomu účastníci dobrovoľne plnia – dusiť sa dovtedy, dokým nestratia vedomie. Joshua Haileyesus si na túto výzvu trúfol použitím šnúrok od topánok. Neskôr našlo jeho dvojča ležať v kúpeľni už iba chlapcovo nehybné telo. 

Jeho milujúca rodina sa za chlapca neustále modlí.
Otvoriť galériu
V nemocnici už mohli iba potvrdiť jeho mozgovú smrť, ktorú mu prihodila táto hrôzostrašná výzva. Doktori rodine povedali, aby sa už pripravovali na poslednú rozlúčku s chlapcom, ale rodičia stále dúfajú v zázrak. „Je to bojovník. Vidím, že bojuje. Modlím sa za neho každý deň,“ povedal Joshuov otec. „Je to srdcervúce vidieť ho ležať na posteli. Prosil som ich na zemi, či by mi mohli dať nejaký čas, aby sa nevzdali. Ak by som sa ho vzdal, cítil by som sa, ako keby som od svojho syna odišiel,“ vysvetlil zdrvený otec. Vieru nestráca ani niekoľko desiatok príbuzných, priateľov a susedov, ktorí sa spolu modlili za chlapca pred detskou nemocnicou.

Podľa slov Joshuových rodičov mali na neho sociálne siete do tejto udalosti len pozitívny vplyv. Zaujímal sa tam najmä o jeho koníčky ako varenie, hranie na gitaru či herectvo, preto netušili, že by sa niečo podobné mohlo stať práve jemu. Sociálne médiá vnímajú od tejto chvíle oveľa nebezpečnejšie, pričom ich prirovnávajú k zbraniam, ktorým naše deti každý deň sami vystavujeme. „Nie je to vôbec vtip. A môžete s tým zaobchádzať, akoby niekto držal zbraň. Takto nebezpečné to je,“ dodal Joshuov otec.

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude