Po tom, ako poslankyňa Romana Tabák v lete zverejnila fotografiu na sociálnej sieti, kde sa kúpe v tatranskom potoku, na území s najprísnejším stupňom ochrany, spustila sa obrovská vlna kritiky. Tabák následne svoj príspevok aj odstránila. Prípadom sa však hneď začala zaoberať Inšpekcia životného prostredia. 

Po troch mesiacoch od incidentu však všetko nasvedčuje tomu, že prešetrenie prípadu kúpania sa poslankyne bolo uzavreté. V tejto súvislosti sme oslovili aj samotnú Tabák, ktorá nám túto správu potvrdila. Zároveň informovala aj o výške finančnej pokuty, ktorá jej bola udelaná. „Od Inšpekcie životného prostredia som včera dostala rozhodnutie. Na základe prešetrenia celej situácie mi uložili pokutu vo výške 500 EUR za porušenie zákona o ochrane krajiny a prírody. Tú som včera bankovým prevodom uhradila,“ uviedla poslankyňa Tabák.

„Fakt, že som poslankyňou Národnej rady nebol nijakým spôsobom zohľadňovaný, čo samozrejme považujem za správny postup. Beriem to s pokorou, úprimne som nečakala tak vysokú pokutu,“ povedala pre Plus JEDEN DEŇ. Napriek jej vyjadreniu sa už na sociálnej sieti objavili reakcie, že poslankyňa OĽaNO dostala niekoľkonásobne nižšiu pokutu, ako bolo avizované. Hovorilo sa totiž o tom, že výška možnej pokuty môže siahať až k sume 3 319 eur!

Anketa

Považujete pokutu 500 eur za dostatočnú za kúpanie sa v potoku na chránenom území?

Poslankyňa Tabák plánuje natočiť aj  video s riaditeľom Správy Tatranského národného parku Pavlom Majkom. Vrátia sa v ňom na miesto incidentu a členka klubu OĽaNO sa v ňom prihovorí verejnosti. Pri potoku pravdepodobne umiestnia aj tabuľu s návštevným poriadkom. „Cieľom je, aby táto nešťastná príhoda vyústila do šťastného konca pre ľudí aj pre prírodu,“ povedala ešte v lete Tabák v súvislosti s chystaným videom, ktoré plánovali natočiť už v septembri. K tomu však nedošlo, čo Tabák odôvodnila tým, že chce počkať na ukončenie prešetrenia jej prípadu.

Aktuálne je známe, že sa jej prípad už uzavrel a Tabák uhradila aj finančnú pokutu. Kedy teda plánuje sľubované video natočiť?  "S riaditeľom TANAPu sa plánujem na spomínané miesto vrátiť a natočiť video. Termín ešte nie je dohodnutý. Podrobnosti zverejním neskôr na svojich sociálnych sieťach,“ odpovedala poslankyňa, no bližšie informácie nám v tejto súvislosti neposkytla.