Slovakia

Samo Marec: Nehľadáme politikov, ani ľudí s myšlienkami, ale hľadáme spasiteľov (podcast)

Smrteľným ľuďom pripisujeme nesmrteľné vlastnosti a potom sme nesmierne sklamaní, keď im to zasa nevyšlo, hovorí publicista a známy slovenský influencer Samo Marec. Podľa neho máme na politikov príliš nízke a zároveň privysoké nároky a očakávania.

Za nebezpečný však považuje trend vytvárania si nepriateľov a kastovania Slovenska na tých „našich“ – ktorí sa nemýlia a chyby sa im odpúšťajú a na tých ostatných, ktorí ak nevidia veci tak ako my, stávajú sa nepriateľmi nášho bájneho spoločného dobra.

Prečo bola kauza diplomoviek taká dôležitá, kam povedie politika založená na statusoch na sociálnych sieťach a prečo tak radi zas a znova uveríme novým politickým mesiášom? V dnešných Aktualitách Nahlas sa na to odpovie publicista Samo Marec.

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazujú pravú tvár Slovenska – bez toho, aby zakrývali fakty a ohýbali realitu. Každý deň vám prinášame dôveryhodné a vyvážené spravodajstvo. Vaša podpora zabezpečí, aby náš obsah ostal otvorený aj pre tých, ktorí si to nemôžu dovoliť.

Máte už konto? Prihláste sa

Football news:

In the Premier League, the record for goals for the weekend (almost 5 in each match!). And this is yet to be played by Manchester City
PSG are ahead of Manchester City in the fight for Coulibaly. Parisians are ready to give about 82 million euros for him
Jose Mourinho: I Don't know when bale will recover from injury, but he is happy to be at Tottenham
Barcelona agreed with Suarez to terminate his contract (RAC1)
Leipzig have agreed to transfer Turkish League top scorer Serlot for 20+4 million euros
Cavani is still without football: he hunts hares and wild boars at night, does ballet, reloads on fishing
A macaw parrot sat on the head of a Brazilian soccer player during a training session