Slovakia

Šanghajský závod Tesly vyprodukuje za 9 mesiacov 300.000 vozidiel

Tesla vyrába šanghajskom závode sedan Model 3 a športovo-úžitkové vozidlo Model Y pre čínsky aj zahraničné trhy, ako sú napríklad Nemecko a Japonsko.

Peking 26. septembra (TASR) - Očakáva sa, že šanghajský závod Tesly vyprodukuje za prvých 9 mesiacov tohto roka 300.000 elektromobilov, a to aj napriek globálnemu nedostatku čipov, uviedli dva zdroje, ktoré chceli zostať v anonymite.

Tesla vyrába šanghajskom závode sedan Model 3 a športovo-úžitkové vozidlo Model Y pre čínsky aj zahraničné trhy, ako sú napríklad Nemecko a Japonsko.

Za prvých 8 mesiacov závod zákazníkom dodal okolo 240.000 vozidiel, mnohé z toho smerovali na export, ako vyplýva z údajov čínskeho zväz predajcov osobných áut CPCA. Tesla nezverejnila detaily týkajúce sa produkcie závodu.

Očakáva sa, že Tesla by mohla v šanghajskom závode tento rok vyrobiť 450.000 elektromobilov, z toho by na export malo smerovať asi 66.100.

Football news:

And to show what a donkey kick is in football? 50 Years ago in England they scored the best goal of the season
Sulscher on Ferguson's words about Ronaldo: We all want to see Cristiano on the pitch because of his uniqueness. But he can't play in every match
Pep on the requirement to stay on top: People judge me not by trophies, but by what will happen tomorrow
Joan Laporta: The Super League is alive, it will replace the Champions League. Juve, Real Madrid and Barcelona continue to win in the courts
Karim Benzema: Clasico remains the best match in football. It doesn't matter which players are playing
In favor of PSG, after the VAR, they awarded a penalty for playing with their hand. Perhaps Icardi had fouled before
Arsenal defender White: I don't watch football. All I want when I come home is not to think about him