Slovakia

Šéf polície: Pandémia zasiahla aj chod polície, nadčasy na tento rok sú vyčerpané na 70 percent

Pandémia zasiahla aj chod Policajného zboru (PZ). Pribudli povinnosti pri kontrole hraníc a dozor nad dodržiavaním protipandemických opatrení. Už teraz vyčerpali policajti 70 percent nadčasov na tento rok. Pozitívnou správou je radikálny pokles pozitívne testovaných príslušníkov. Pre TASR to uviedol policajný prezident Peter Kovařík.

„To, čo sme robili úplne neštandardne, bola ochrana hraníc,“ skonštatoval Kovařík s tým, že vzhľadom na členstvo v schengenskom priestore sú bežné iba na hranici s Ukrajinou. Počas pandémie dostala polícia napríklad úlohu zabrániť vstupu ľudí bez registrácie.

V uliciach sa polícia zameriavala na dodržiavanie nosenia rúšok či zákazu vychádzania. „Keď sme niekde boli prísni, cítili sme mediálnu odozvu, ak sme neboli, tak sme počúvali, že nie sme pri kontrolách dostatočne efektívni,“ poznamenal policajný prezident. Policajti zároveň zabezpečovali aj testovacie či očkovacie miesta. Pomáhali im pritom aj vojaci.

„Je vidieť, že Policajný zbor treba mať pripravený aj na krízové situácie. Nestačí rátať s tým, že všetko nám bude fungovať,“ doplnil Kovařík. Poznamenal, že policajti sú unavení, práca v zbore počas pandémie je náročná. Uvoľnenie nastalo aspoň pri počtoch chorých príslušníkov. V súčasnosti podľa Kovaříka evidujú okolo osem pozitívne testovaných.

Football news:

President of Legion-Dynamo: Khabib was pleasantly surprised by his understanding of football and its development
Messi, Neymar and Suarez will burn at the Copa America. Find out with the help of our test, which Copa team is more suitable for you
Peter Schmeichel: UEFA has offered the Danish national team three options: to finish immediately, at noon the next day, or to count 0:3. Did the players have a choice?
Spain is learning to play without Ramos, Pique, Carvajal and De Gea (and possibly Alba). On the right in defense-a midfielder, in the center-two left-handers
Rhodri: England could field three teams. They are among the obvious favorites of the Euro
Goalkeeper of the national team of Ukraine Buschan about the match with the Netherlands: I do not consider myself a hero
The match between Denmark and Finland could not be played on the same day. The players didn't have to decide that