logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Slovakia

Šéfovi Siemensu sa vyhrážali za vyjadrenia proti extrémnej pravici

Znovu napadnutý Kaeser patrí k najohrozenejším osobám nemeckej ekonomiky. Preto je jeho ochrana najsilnejšia, denne 24 hodín na pracovisku i v súkromí.

Mníchov 14. júla (TASR) - Joe Kaeser, šéf nemeckého koncernu Siemens, si politickými vyjadreniami urobil nepriateľov na pravej scéne. Teraz z nej však prišla vyhrážka smrťou.

Denník Frankfurter Allgemeine Zeitung si položil otázku, či sú topmanažéri v krajine dostatočne chránení. Podľa denníka sa útoky násilníkov, brutálnych aktivistov alebo kriminálnikov vyhrážkou Kaeserovi stali znovu aktuálnymi.

Štátne zastupiteľstvo v Deggendorfe v piatok (12. 7.) potvrdilo, že začalo vyšetrovanie po tom, čo šéf Siemensu dostal e-mail, v ktorom sa mu neznáma osoba vyhrážala, že bude „ďalším Lübckem“. Jeho odosielateľ pripomenul nedávnu vraždu komunálneho politika Waltera Lübckeho, ktorý sa zastával prisťahovalcov. Išlo o prvý politický atentát od skončenia sa vojny v Nemecku.

Vedenie Siemensu sa k e-mailu nevyjadrilo. Na Kaeserovom webe bol však text vyhrážky zverejnený. Šéf koncernu uviedol, že osobne nepodal nijaké oznámenie prokuratúre, ktorá začala konať na základe vlastného popudu.

Hrozby, konkrétne vyhrážky smrťou, proti verejne známym osobám, konkrétne významným topmanažérom, sú vecami, o ktorých sú úrady informované automaticky.

Pracovníci bezpečnostných služieb uviedli, že topmanažéri veľkých podnikov sú chránení v bytoch nepriestrelnými sklami a v pancierovaných limuzínach. Existuje neformálne prepojenie medzi spolkovým kriminálnym úradom a ochranou šéfov 30 firiem, ktoré sú uvedené na burzovom indexe Dax 30.

Bezpečnostné oddelenia koncernov sú teraz vybavené profesionálne. Chránení sú aj rodinní príslušníci topmanažérov. Znovu napadnutý Kaeser patrí k najohrozenejším osobám nemeckej ekonomiky. Preto je jeho ochrana najsilnejšia, denne 24 hodín na pracovisku i v súkromí. Telesná ochranka sprevádza Kaesera aj na zahraničných cestách.

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO