Slovakia

Školy sa môžu zapojiť do ankety Strom roka 2020

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Súťaž spočíva v zbieraní hlasov za najobľúbenejšie stromy, ktoré súperia v tohtoročnej finálovej dvanástke, môže sa do nej zapojiť ktorákoľvek škola, respektíve žiak, zo Slovenska.

Banská Bystrica 27. septembra (TASR) - Celoslovenská anketa Strom roka 2020, ktorá slávi svoje 18. narodeniny, aj v tomto roku ponúka možnosť školám zapojiť sa do súťaže o výsadbový materiál na skrášlenie a spríjemnenie svojich školských areálov.

"Vždy radi vidíme, keď sa do ankety zapájajú žiaci a študenti škôl z celého Slovenska. Aj takto napĺňame hlavnú ideu ankety - chceme vzbudiť záujem o životné prostredie u mladej generácie,"
konštatovala Martina Ragalová z banskobystrickej Nadácie Ekopolis v súvislosti so sprievodnou súťažou k ankete Strom roka 2020.

Súťaž spočíva v zbieraní hlasov za najobľúbenejšie stromy, ktoré súperia v tohtoročnej finálovej dvanástke, môže sa do nej zapojiť ktorákoľvek škola, respektíve žiak, zo Slovenska. Hlasuje sa formou jednoduchých lístkov, ktoré musia zástupcovia škôl poslať na adresu nadácie najneskôr do 7. októbra 2020."Na prvé tri školy, ktorých žiaci sa zúčastnia v čo najväčšom počte, čaká odmena v podobe výsadbového materiálu od jedného z partnerov ankety, záhradníctva ABIES,"
dodala Ragalová s tým, že rovnako odmenia školu s nízkym počtom žiakov, kde je jasné, že by nemali šancu vyhrať.

V rámci ankety prebieha naďalej hlasovanie verejnosti a spolu s ňou i súťaž fotografií na sociálnej sieti Instagram s názvom Tour de Strom, kde ľudia súťažia o ceny z nadácie. Možnosť zapojiť sa do hlasovania i aktivít potrvá už len do 30. septembra.

Football news:

Salzburg coach about the Champions League: we deserved more than one point in two games
With Lukaku, it is useless to play in a power struggle. Shakhtar defender Bondar on the Inter forward
Ivanov will serve the match OF AZ-Rijeka in the Europa League. Rotor appealed his refereeing in the game with Loko
Gasperini on Ajax: it's not easy for everyone Against them. Atalanta made a great comeback
Real Madrid came away from defeat for the 8th time in a Champions League match, losing by 2 goals. The club has updated its record
Felix on red Bull's double: I enjoy playing in the Champions League the Most
Casemiro about 2:2 with Gladbach: The opponent entered the Real Madrid penalty area twice and scored twice. This is football